Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pogoda w ten weekend nie będzie najlepsza. W sobotę ma być słonecznie, ale w niedzielę może popadać. Największe tłumy na pewno będą zmierzały do Spodka i MCK, gdzie odbywa się Intel Extreme Masters. Dla tych, którzy nie są fanami gier wideo, pozostają zawody biegowe ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, ciekawe spotkanie w Empiku i wystawa w Muzeum Śląskim. Naszym czytelnikom życzymy udanego weekendu.

SOBOTA 

Koncert dla seniorów, Muzeum Historii Katowic

Kompozycje Michała Kleofasa Ogińskiego ożyją na nowo. Jego polonezów będzie można posłuchać za darmo w siedzibie muzeum przy ul. ks. Szafranka 9. Wykona je pianista Tadeusz Trzaskalik. O muzyce Ogińskiego opowie Grażyna Brewińska, a utwory będą przeplatane recytacjami w wykonaniu aktora Teatru Śląskiego Romana Michalskiego. Bezpłatne wejściówki można odebrać przed koncertem. Więcej TUTAJ.

Spotkanie wokół książki “Polscy himalaiści”, Empik Silesia

Początki himalaizmu spisane przez dziennikarza, który dotarł do listów, relacji świadków i bliskich. Pierwszą polską wyprawę w Himalaje, która zakończyła się sukcesem i jednocześnie tragedią, opisał Dariusz Jaroń. W Empiku w Silesia City Center opowie o tym, jak powstawała książka i o pierwszych ludziach w Polsce, którzy zdobywali najwyższe szczyty świata. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16. Wstęp jest wolny. Więcej informacji TUTAJ.

NIEDZIELA

Targi Małych Wydawców, Królestwo

Niezależne wytwórnie i oficyny wydawnicze przyjadą do Katowic ze swoimi płytami i kasetami. Swoje stoiska w Królestwie wystawią m.in. Zima Records, Mik Musik, Bocian Records i Pionierska Records. To wydawnictwa, których nie można kupić w większości sklepów muzycznych. Targi potrwają od 13 do 16. Więcej TUTAJ.

Bieg Tropem Wilczym, Park Kościuszki

W całej Polsce w biegach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych bierze udział około 60 tys. osób. Katowicki bieg rozpocznie się o godzinie 12.00. Wtedy zawodnicy wystartują na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Pozostałe trasy mają długość 5 i 10 km. Dla osób, które chciałyby pobiec w niedzielę, będzie jeszcze możliwość zapisania się w biurze zawodów zlokalizowanym obok wieży spadochronowej. Koszt pakietów w dniu imprezy to 50 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Porozmawiajmy o śmieciach, Muzeum Śląskie

Kontener, a na nim pierwsze pieluchy, pierwszy styropian i podpaski. Minimalistyczna wystawa, która uświadamia, jak dużo śmieci produkuje człowiek. Można dowiedzieć się, ile czasu potrzeba na rozkład plastikowej torby lub sznurka. Można też zobaczyć jakie ekologiczne oświetlenie dla najbiedniejszych wymyślił brazylijski wynalazca. Wystawa, która przyjechała do Katowic przy okazji szczytu klimatycznego, powoli dobiega końca. W ten weekend będzie można ją zwiedzić po raz ostatni. Wstęp kosztuje 1 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*