Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Muzyka, kino i tradycyjny odpust w Nikiszowcu. Sprawdźcie co ciekawego dzieje się w Katowicach w sobotę i niedzielę.

SOBOTA

Projekt Grechuta, Park Zadole

Kolejny koncert w amfiteatrze w Parku Zadole będzie poświęcony wybitnemu wykonawcy poezji śpiewanej. Najbardziej znane utwory Marka Grechuty wykonają absolwenci wydziału jazzu Akademii Muzycznej – Wojciech Myrczek, Sabina Meck i Paweł Tomaszewski. Początek koncertu o godz. 17. Wstęp wolny.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Seans na leżakach w industrialnej przestrzeni dawnej kopalni „Katowice”. Tym razem zaprezentowany zostanie film, którego głównym motywem jest nawiązanie do biblijnej postaci Hioba. „Jabłka Adama” to jednocześnie komedia i dramat, w którym główną rolę pastora odegrał Mads Mikelsen. Film zdobył nagrodę Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego i był duńskim kandydatem do Oskara. Rozpoczęcie seansu o godz. 21.30. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Odpust u Babci Anny, Nikiszowiec

Wystawcy z całej Polski zaprezentują swoje rękodzieło, sztukę i lokalne produkty. Łącznie ma ich być ok. 180. W ofercie m.in. biżuteria, mydła, ceramika, ubrania i dekoracje do domu. Nie zabraknie jedzenia. Będą maszkety, kuchnia śląska oraz domowe wyroby jak konfitury czy miody. Oprócz zakupów, będzie też można posłuchać muzyki. Zagra orkiestra dęta kopalni „Wieczorek”, Siostry Wajs & Stonoga, Rybe Świnie i Perdo y Mari. Dzieci też nie będą się nudziły. Dla nich przygotowano karuzele, dmuchańce i bańki mydlane. Początek imprezy o godz. 10, a zakończenie około 21. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Koncert Promenadowy, Park Kościuszki

Muzyka francuska w Parku Kościuszki. W tym tygodniu koncert „Pod dachami Paryża”. W programie utwory m.in. E. Piaf, J. Brel, Ch. Aznavour. Na scenie wystąpi „Retro Orchestra” w składzie: Joanna Hort (wokal), Michał Zuń (kontrabas), Piotr Kopietz (akordeon). Koncert rozpocznie się o godz. 11. W przypadku złej pogody koncerty zostaną przeniesione do siedziby Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego 2 o godz. 11.30


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*