Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni weekend sierpnia zapowiada się gorąco. Nie tylko ze względu na temperaturę. Będzie się też sporo działo. Duży zlot food trucków, plenerowe kina i koncerty. Ja co tydzień, przygotowaliśmy przegląd weekendowych imprez.

SOBOTA

Katoślizg, Strefa Kultury

Od godz 12. do 18 będzie można zjechać po dmuchanej rynnie wypełnionej wodą. W pobliżu będzie namiot, w którym będzie się można przebrać. Zjeżdżalnia stanie na ul. Haralda, pomiędzy NOSPR i Muzeum Śląskim. Zjazdy będą bezpłatne. Więcej informacji TUTAJ.

Night Biking

Rowerzyści wyjadą sprzed siedziby NOSPR na nocną wycieczkę. Celem będzie pałac w Pszczynie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20. Po drodze zaplanowano przystanek na Paprocanach. Całość ma zakończyć się tuż przed godziną 6, o wschodzie słońca. W trakcie imprezy rozlosowane zostaną nagrody dla uczestników. Udział w rowerowej wycieczce jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Poszukiwania leczniczej rośliny i szaman w roli przewodnika po amazańskim lesie. To temat kolejnego filmu, który zobaczyć będzie można w letnim kinie Muzeum Śląskiego. Film pt. „W objęciach węża” z 2015 roku był nominowany do Oscara. Pokazuje świat mitów, rytuałów i przyrody. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Stand up, kino i muzyka w Fabryce Porcelany

W tym tygodniu kolejne wydarzenie, podczas którego będzie można się pośmiać i potańczyć. Imprezę rozpoczną występy stand up w wykonaniu Maćka Adamczyka i Antoniego Syrka-Dąbrowskiego. Zaraz po tym, w kinie plenerowym, rozpocznie się pokaz francuskiej komedii pt. „Bazyl. Człowiek z kulą w głowie”. Kolejnym punktem programu będzie impreza, którą rozkręcą DJ-e. Początek wydarzenia o godz. 20, a tańce potrwają do samego rana. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

 

Barrio Loco, Park Kościuszki

Na zakończenie cyklu koncertów promenadowych w Parku Kościuszki publiczność będzie miała okazję posłuchać Tango Trio. Muzycy wykonają, mniej i bardziej znane, tanga. W języku polskim i hiszpańskim, tanga argentyńskie, przedwojenne utwory polskich artystów. Na scenie tango zaprezentują tancerze. Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 17. Jeśli pogoda nie dopisze, koncert zostanie przeniesiony na godz. 17.30 do siedziby Miasta Ogrodów.

Kino na Kole, Kontenery Kultury

Na rowerzystów czekać będą nie tylko filmy. Przed seansem specjaliści opowiedzą jak przygotować rower do zimy. Będzie też można wygrać rowerowe gadżety. Tak jak poprzednio, pokaz rozpocznie film animowany. Kolejna propozycja to opowieść o superbohaterze, który podróżuje po Estonii na rowerze. Później również film podróżniczy o rodzinnej wyprawie rowerowej po Ameryce. Wydarzenie jest darmowe. Więcej TUTAJ.

Kino pod Gwiazdkami, Supersam

To już ostatni pokaz na dachu Supersamu. Publiczność będzie mogła zobaczyć film w reżyserii Maritna Scorsese pt. „Wilk z Wall Street” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Seans rozpoczyna się o godz. 21.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Food Park Festival, Park Śląski

Po raz kolejny „jedzenie na kółkach” przyjechało do Parku Śląskiego. Wydarzenie rozpoczęło się już w piątek. Tym razem będzie można spróbować przysmaków z prawie 30 food tracków. Będzie też coś na słodko. W tym duży wybór lodów. Impreza potrwa jeszcze do niedzieli. Food trucki będą czynne w godz. 12-22 w sobotę i od 12 do 20 w niedzielę. Więcej TUTAJ.

Przegląd Studia Ghibli, kino Kosmos

Kultowe, dla fanów japońskich filmów animowanych, produkcje będą pokazywane przez kilka dni. W weekend publiczność będzie miała okazję zobaczyć filmy, które bardzo rzadko goszczą w repertuarze kinowym. W sobotę i niedzielę wyświetlone zostaną obrazy: „Grobowiec świetlików”, „Mój sąsiad Totoro” i „Zrywa się wiatr”. Dodatkowo, przed niedzielną projekcją, przygotowano warsztaty origami dla dzieci. Początek wydarzenia o godz. 18 w sobotę i o godz. 15 w niedzielę. Bilety, w cenie 10 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny), można kupić w kasie kina. Więcej TUTAJ.

Before WOMEX

Muzyczna podróż do Etiopii i, nieco bliżej, do Niemiec. Przez dwa dni odbędą się dwa koncerty zapowiadające międzynarodowe targi WOMEX. W sobotę, w Dolinie Trzech Stawów, zagra zespół Atse Tewodros z Etiopii. Ich muzyka łączy tradycyjne pieśni afrykańskie z europejskimi aranżacjami. Dzień później, w Absurdalnej, publiczność będzie mogła posłuchać muzyki duetu z Hanoweru. Milou & Flint są multiinstrumentalistami. Będą grali na klawiszach, gitarze, wiolonczeli, akordeonie czy trąbce. Wstęp na sobotnią imprezę jest darmowy, a na niedzielny koncert kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*