Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend zdecydowanie należy do e-sportowych wydarzeń w Spodku. Jednak nie zabraknie też propozycji dla niegrających. W sobotę będzie można zanieść swoje rzeczy do naprawy, a później na przykład wybrać się do kina. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Kawiarenka naprawcza, ul. Wróblewskiego 29

Hasło organizatorów to: „Do wyrzucenia? Nie ma mowy!”. Przez kilka godzin wolontariusze będą czekali na mieszkańców, którzy mogą przynieść rzeczy do naprawy. Nieważne czy jest to przebita dętka w rowerze, czy dziura w spodniach. Podczas kawiarenki każdy może bezpłatnie naprawić rzecz, którą potrzebuje. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 12.00-15.00 w lokalu PAL Bogucice przy ul. Walerego Wróblewskiego 29 w Katowicach. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

W blasku Oscarów, kino Kosmos

Rozdanie Oscarów już w niedzielę, a dzień wcześniej będzie można przypomnieć sobie jeden z ostatnich nagrodzonych filmów. W kinie Kosmos odbędzie się pokaz filmu pt. „Moonlight”. Obraz w reżyserii Barry’ego Jenkinsa otrzymał  w 2017 roku aż trzy statuetki, w tym za najlepszy film. Opowiada on historię czarnoskórego chłopaka, który wychowuje się w przestępczej dzielnicy. Początek seansu o godz. 18.00. Bilety kosztują 14 zł. Więcej TUTAJ.

Carbon Fifty/Fifty, Jazz Club Hipnoza

Szef jednej z bardziej rozpoznawalnych niezależnych wytwórni płytowych, nauczyciel na katowickiej ASP, niezły bębniarz z ponad pięćdziesięcioma wydanymi płytami na koncie i kurator jednej ze scen na Tauron Nowa Muzyka. Wojciech Kucharczyk postanowił hucznie świętować swoje 50-te urodziny. Do wspólnej zabawy zaprosił swoich przyjaciół i artystów z Mik Musik. Impreza potrwa do rana, a wstęp kosztuje 25 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Rodzina w kinie i Filmowe popołudnie dla dzieci, kino Kosmos

Cykl seansów dla nieco młodszych widzów już na stałe wpisał się w repertuar kina Kosmos. Tym razem o godz. 15.00 w sali Nostromo najmłodsi zobaczą stare polskie bajki, czyli filmy animowane z lat 60. i 80. W tym samym czasie trochę starsze dzieci dowiedzą się w kinowej kawiarni więcej na temat książki „Dzieci z Bullerbyn”. Następnie ekranizację tej powieści zobaczą na dużym ekranie. Bilety do kupienia od 8 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*