Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend zaczął się deszczowo, ale w niedzielę pogoda ma się poprawić. Dobrze się składa, bo właśnie w ten dzień wydarzeń będzie najwięcej. Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu.

SOBOTA

Centrum Handlowe Supersam

Próba na rękę z mistrzem Polski w armwrestlingu, warsztaty lepienia pierogów oraz wariacje na temat śląsko-tureckiej kuchni z udziałem Remigiusza Rączki. Do tego możliwość pomocy Aniołom Stróżom i tematy rowerowe.
W Superamie, w godz. 12:45-18:30, będzie można m.in. spróbować swoich sił w rywalizacji z Dariuszem Grochem, siedmiokrotnym mistrzem Polski i brązowym medalistą mistrzostw świata w siłowaniu rękę. Za każdą osobę, która podejmie wyzwanie, DH Supersam wpłaci określoną kwotę na Dam Aniołów Stróżów. Osoby, które najdłużej wytrwają w tej próbie sił, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody: bony do sklepu Sports Direct o wartości 500, 200 i 100 zł.  Wśród atrakcji rowerowych znajdzie się bike blender, który pozwala na nożne przyrządzenie koktajlu owocowego na specjalnie do tego stworzonym rowerze. Aktywiści rowerowi zwracać też będą uwagę na kwestie bezpieczeństwa na drogach. W tym celu rozdawane będą naklejki rekomendujące kierowcom zachowanie 1,5 m odstępu od rowerzystów.

NIEDZIELA

Dzień Pszczoły Miodnej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Lekcja z pszczelarzem, degustacja miodu i karmienie niedźwiedzi. Takie atrakcje czekają na uczestników dnia pszczoły. To wydarzenie przede wszystkim dla dzieci, ale dorośli również będą mogli dowiedzieć się ciekawych faktów z życia pszczół. Poza nauką będzie zabawa. W tym m.in. konkurs na najlepsze pszczele przebranie czy gra terenowa. Udział w imprezie w cenie wstępu do zoo. Rozpocznie się o godz. 10-17. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Dychnij na lufcie, Park Kościuszki

Druga edycja nowej imprezy dla tych, którzy lubią poruszać się na świeżym powietrzu. Najpierw joga dla wszystkich, a następnie specjalne zajęcia dla dzieci i seniorów. Najmłodsi będą też mogli pouczyć się angielskiego. Nie zabraknie muzyki. Po raz kolejny odbędzie się koncert mis i gongów, a także warsztaty dla chętnych. Całość zakończą zajęcia z widowiskowej acro jogi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Tym razem w roli głównej akordeon. Podczas kolejnego koncertu w parku będzie można posłuchać kompozycji m.in. Bacha, Chaczaturiana, Musorgskiego czy Piazzolli. Zagrają Piotr Kopietz i Jacek Małachowski, czyli Warszawski Duet Akordeonowy. Koncert “Akordeon od baroku do współczesności” rozpocznie się o godz. 11. W przypadku złej pogody zostanie przeniesiony do siedziby Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego 2 o godz. 11.30.

Lato Pod Lipami

Atrakcje dla dzieci na placu Pod Lipami. Po południu na Giszowiec przyjedzie teatr. Dzieci zobaczą spektakl pt. “Kolorowa podróż z Roco i Colino”. Potem będą gry i zabawy z animatorami. W międzyczasie dorośli będą mogli korzystać ze strefy relaksu. Całą imprezę zakończy koncert zespołu ProWOKALNI. Początek wydarzenia o godz. 16. Wstęp wolny.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków, Rynek

Food trucki po raz kolejny przyjechały na Rynek. W trakcie zlotu można spróbować potraw z różnych części świata. Poza tym oczywiście będą też typowe dania food truckowe jak burgery hot dogi czy frytki. Piwo podawać będą barmani z pubu Browariat. Zamawiać jedzeni można przez cały weekend w godz. 12-22.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*