Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja

Weekend nie będzie zbyt obfity w imprezy, ale za to pogoda ma dopisywać. Poniżej kilka propozycji dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić sobotę i niedzielę. Do wyboru m.in. psie i kocie targi, koncert oraz kino.

SOBOTA

ElektroKlub V, MCK

Wielka impreza dla fanów techno po raz kolejny w Katowicach. Podczas piątej edycji przyjadą do MCK gwiazdy tego gatunku. Zagra m.in. Juan Atkins, który jest nazywany ojcem chrzestnym techno. Impreza potrwa do rana, a zacznie się o godz. 19.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Targi Ślubne, MCK

Weselne zespoły na żywo, pokazy tańca i sukien. W trakcie wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym młode pary będą mogły zaplanować swoją wyjątkową uroczystość i zobaczyć najnowsze ślubne trendy. Wśród wystawców pojawią się fotografowie, cukiernicy. Będzie można wsiąść do samochodów na wynajem albo przymierzyć obrączkę. Pierwsze 30 par na targach otrzyma upominkowe torby. Wydarzenie potrwa od godz. 10 do 17. Wstęp kosztuje 20 zł. Więcej TUTAJ.

PupiLove Targi, Galeria Sztuki Współczesnej BWA

Miłośnicy psów i kotów spotkają się w BWA na zakupach. To okazja do poznania lokalnych producentów akcesoriów dla zwierząt. Na stoiskach będzie można znaleźć m.in. smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, karmy, smakołyki i kosmetyki, bandanki i zabawki. Wstęp na wydarzenie dla zwiedzających jest bezpłatny. Na miejscu będzie można również pomóc zwierzętom w potrzebie, bo pojawią się wolontariusze ze Stowarzyszenia opieki nad zwierzętami „Nadzieja nasz dom”. Targi potrwają od 10:00 do 18:00. Więcej TUTAJ.

Muzyka – moja miłość, MDK Koszutka

Młodzi artyści z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, którzy zagrają utwory muzyki klasycznej i specjalnie zaaranżowane utwory znane z filmów oraz pieśni ludowej muzyki macedońskiej. Zespół Kwartesencja tworzy trio instrumentów smyczkowych i akordeon. Na tym ostatnim instrumencie zagra Michał Kubarski, wirtuoz i laureat wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów. Wstęp jest wolny. Początek koncertu o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

W blasku Oscarów, kino Kosmos

Nowy cykl filmowy w kinie Kosmos. W ostatnią niedzielę lutego odbędzie się gala wręczenia Oscarów,. Przy okazji w katowickim kinie będzie można przypomnieć sobie historię nagrody. W ciągu czterech wieczorów zaprezentowane zostaną 4 nagrodzone produkcje. W niedzielę odbędzie się pokaz „Śpiewaka jazzbandu”, czyli pierwszego filmu z dźwiękiem. W kolejnych dniach kolejne seanse. Pełny program cyklu jest dostępny TUTAJ. Początek pokazu o godz. 18.30. Bilety kosztują 12 zł i 14 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*