Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu.

Redakcja
Drugi weekend grudnia nie będzie mroźny. Termometry pokażą do 6 stopni Celsjusza. Trzeba się za to liczyć ze słabymi opadami deszczu, głównie w niedzielę. Sprawdźcie gdzie warto się wybrać.

SOBOTA

Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach

Wyjątkowa edycja to okazja do wyprowadzenia psów, które nie znalazły jeszcze swojego domu. Tym razem warto wziąć ze sobą również upominki dla podopiecznych schroniska. Przydadzą się nawet najbardziej podstawowe rzeczy takie jak: karmy, środki czystości, smycze, obroże, miski, legowiska, koce, ręczniki czy zabawki. Każdy, kto będzie chciał zabrać psa na spacer, musi pamiętać o zabraniu dowodu osobistego. Dzieci muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. Mile widziane zabranie ze sobą smyczy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 14. Więcej TUTAJ.

Warsztaty Maskbook, Strefa Centralna

Mieszkańcy mogą zrobić własne maski ze śmieci i zamieścić zdjęcie w międzynarodowej galerii. Każdy uczestnik otrzyma na miejscu potrzebne materiały. Maski nie będą antysmogowe, ale mają zwrócić uwagę na najważniejsze problemy naszej planety. Więcej o warsztatach pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

V Bieg Mikołajkowy, Dolina Trzech Stawów

Ponad 2 tys. zawodników, małych i dużych, stanie na starcie piątego mikołajowego biegu w Dolinie Trzech Stawów. Biegacze niezależnie od pogody zmierzą się na kilku dystansach. Dorośli pokonają 5- i 10-kilometrową trasę. Będzie też marsz nordic walking. Z kolei na dystansach 70 m, 300 m, 400 m i 700 m pobiegnie 460 dzieci. Każdy uczestnik dostanie czapkę mikołaja i pamiątkowy medal. Zawody rozpoczną się o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Mikołaje w kinie Kosmos

Warsztaty z ozdobami świątecznymi i warsztaty językowe. Takie atrakcje przygotowało kino Kosmos dla dzieci. Jak co tydzień po zajęciach odbędzie się pokaz filmu. Jednak przed seansem dzieci spróbują zrobić najdłuższy łańcuch na choinkę i powycianają własne świąteczne ozdoby. Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. W tym samym czasie poznają angielskie słowa związane ze świętami. Początek wydazenia o godz. 14.00. Wstep kosztuje 8 zł. Więcej TUTAJ.

Kosmiczne rolnictwo, Dobry Klimat

Znany z programu telewizyjnego i autor kilku ksiązek, dr Tomasz Rożek opowie o tym jak mogłoby wyglądać hodowanie roślin w kosmosie. Czy możliwe jest, żeby ziemniaki wyrosły na Marsie. Spotkanie odbędzie się w pawilonie Dobry Klimat na Rynku. Wstep wolny, poczatek o godz. 17. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark na Nikiszu

Tłoczno i kolorowo – tak co roku wygląda nikiszowiecki jarmark. W powietrzu unosi sie zapach grzanego wina, a ze sceny dobiega muzyka. Kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem, ceramiką, ubraniami, ozdobami, piernikami i naturalną żywnością stanęło w piątek na osiedlu. Poza tym jest strefa gastronomiczna i karuzele dla dzieci. W weekend jarmark będzie czynny od 11 do 20. Więcej TUTAJ.

Gooral i Grubson w Climate Hub, Królestwo

Hip-hop i elektronika w Królestwie. Kolejne wydarzenia towarzyszące Climate Hub, który powstał na czas szczytu klimatyznego w Katowicach. Greenpeace zaprosił popularnych artystów. W sobotę, o godz. 21.30, na scenie wystąpi Grubson. Dzień później, o godz. 20.00, zagra Gooral. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.


Dodaj komentarz

*
*