Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend listopada ma być raczej pochmurny, ale słońce też powinno się przebić. Akurat tym razem zbyt wielu imprez nie ma. Zapraszamy na przegląd wydarzeń soboty i niedzieli.

SOBOTA 

Halloween Masakrator, Dolina Trzech Stawów

Bieg z przeszkodami dla dużych i małych. Na 5-kilometrowej trasie biegacze będą musieli się czołgać i pokonać strach. W zawodach weźmie udział kilkuset uczestników. Dorośli wystartują już po zmroku, ale bieg w Dolinie Trzech Stawów to również rywalizacja dzieci. Wystartują o godz. 15. Dorośli rozpoczną bieg o godz. 17. Jest jeszcze możliwość zapisów w biurze zawodów w barze Śmigło. Będzie czynne w godz. 15-17. Więcej TUTAJ.

II urodziny w Ludiversum

Konkurs i urodzinowe ciasto, a poza tym całe półki zastawione grami planszowymi i karcianymi. Ludiversum to lokal, który od dwóch lat umożliwia rozrywkę fanom tradycyjnych gier. Teraz świetuje swoje drugie urodziny. W niedzielę, 4 listopada, odbędzie się turniej Tajniaków. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Rodzina w kinie, kino Kosmos

Dzieci ruszą na “Spacer z dinozaurami” w kinie Kosmos. To tytuł filmu, który zostanie wyświetlony w ramach cyklu “Rodzina w kinie”. Fabularyzowany film dokumentalny opowiada o życiu dinozaura z rodziny Pachyrhinosaurusów. Dzięki obrazowi produkcji BBC dzieci dowiedzą się o ekosystemie w prehistorycznym świecie i zwyczajach stworzeń, które go zamieszkiwały. Przed seansem odbędą się warsztaty języka angielskiego związane z tematyką filmu. Początek wydarzenia o godz. 14.30 Bilety kosztują: 17 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Można je kupić w kasie kina.

Giełda Kolejkowa, Stowarzyszenie Miłośników Kolei (ul. Kilińskiego 31)

Miłośnicy kolei powinni wybrać się na wycieczkę do Sosnowca. Tam odbędzie się w ten weekend giełda. W trakcie wydarzenia można wymienić się modelami i makietami, poprowadzić miniaturowy pociąg lub lokomotywę na profesjonalnym symulatorze. Impreza potrwa w godz. 9-13.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*