Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W końcu poprawi się pogoda. Nie będzie padało, a w niedzielę ma być słonecznie i dość ciepło. To dobry powód, żeby wyjść „na miasto”. Zwłaszcza, że będzie się sporo działo. Ostatni dzień wystawy obrazów Beksińskiego, spotkanie ze Szczepanem Twardochem, ciekawe seanse w kinach i jarmark staroci na Rynku. To część z wybranych przez nas wydarzeń.

SOBOTA

Festiwal otwarcia w Regionalnym Instytucie Kultury

Instytucja otwiera się na nowo. W nowej siedzibie przy ul. Teatralnej 4 będą czekaly kulturalne atrakcje dla dzieci m.in. gra miejska i warsztaty druku. Po południu odbędzie się spotkanie z pisarzem Szczepanem Twardochem. Więcej TUTAJ.

Bestia – seans z muzyką na żywo, kino Rialto

W polskim filmie z 1917 roku główną rolę zagrała Pola Negri. To jedyny zachowany w całości film z tą aktorką. Chociaż został nakręcony w czasach kina niemego, to w Rialto projekcji będzie towarzyszyła muzyka na żywo. Skomponował ją i wykona przed katowicką publicznością Marcin Pukaluk. Wstęp na seans kosztuje 12 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Finisaż wystawy „Mroki podświadomości. Beksiński”, Muzeum Historii Katowic

To będzie ostatnia okazja do zobaczenia obrazów mistrza w Katowicach w siedzibie muzeum przy ul. ks. J. Szafranka 9. Wstęp będzie tego dnia darmowy. O godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z Wiesławem Banachem, dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku i przyjacielem Zdzisława Beksińskiego. Finisaż potrwa od 10 do 15. Więcej TUTAJ.

Europejski Dzień Kina Artystycznego, kino Kosmos/kino Rialto/kino Światowid

Historia mleczarza, który dowozi pożywienie żołnierzom na polu walki. Opowieść o miłości z winem i Burgundią w tle. Fińska komedia z właścicielem restauracji w Helsinkach i uchodźcą w rolach głównych. To tematy trzech filmów, które będzie można obejrzeć w 3 katowickich kinach studyjnych. Podczas obchodów Europejskiego Dnia Kina Artystycznego seanse będą ułożone tak, aby widzowie mogli wybrać się na każdy z nich. Pokazy odbędą się o godzinie 15, 17.30, 20.15. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Staroci, Rynek

Znaczki pocztowe, płyty winylowe i monety. Brzmi jak wydarzenie dla kolekcjonerów. Jednak na Rynku można znaleźć dużo więcej rzeczy, które mogą się przydać na co dzień. Są lampy, meble, zegarki na rękę i naczynia. Jarmark na Rynku rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Jest czynny codziennie od 10 do 16.

Jesienny Kiermasz Gier, Ludiversum

Wydarzenie dla miłośników gier. Ale nie wideo tylko karcianych lub planszowych. Każdy może przynieść ich dowolną liczbę. Mogą być nowe i używane. Ważne,  żeby były kompletne. Kiermasz w lokalu przy ul. Kamiennej 7/1 potrwa przez cały weekend w godz. 12-22. Jak zawsze, będzie też można pograć. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*