Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Jedna z atrakcji Śląskiego Wesołego Miasteczka. Fot. www.legendia.pl.

Łukasz Kądziołka
Dla tych, którzy postanowili zostać na majówkę w mieście, mamy kilka propozycji. Kino dla dzieci, koncerty jazzowe i otwarcie Śląskiego Wesołego Miasteczka to niektóre z nich. O wydarzeniach z okazji świąt narodowych jeszcze napiszemy.

Sobota

Otwarcie Śląskiego Wesołego Miasteczka – Legendia

Nowe atrakcje pod nową nazwą. O godzinie 10 swoje bramy, po przerwie, otworzy Śląskie Wesołe Miasteczko. Większość atrakcji zostanie uruchomiona już pierwszego dnia. Części zabraknie i dlatego ceny biletów mogą być tańsze nawet o połowę. Więcej szczegółów TUTAJ.

Niedziela

Operowe Czary-Mary Mozarta, Studio Koncertowe PR

Koncert dla dzieci i dorosłych. Na scenie, przy ul. Ligonia 29,  będzie można zobaczyć 3 artystów: Karolinę Wieczorek (sopran), Sebastiana Gabrysia (baryton) i Marcina Mogiłę (fortepian). Z kolei usłyszeć będzie można operowe utwory Mozarta. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Rodzina do kina, kino Kosmos

Najpierw, od godziny 14.30, będą zabawy. Następnie dzieci pójdą do sali na seans. Holenderski film „Pan żaba” opowiada historię nauczyciela, który zamienia się w żabę. Odkrywa to jedna z jego uczennic. Wstęp: 12 zł i 14 zł. Więcej TUTAJ.

Taki wymienialnik a la garażówka, Strefa Centralna

To ma być towarzyskie wydarzenie, podczas którego, kupowanie, sprzedawanie czy wymienianie, nie są najważniejsze. Poza tym nie ma ograniczeń. Każdy może przynieść co chce. Na przykład rękodzieło, ubrania, książki. Początek wydarzenia o 15.30.

Cały weekend

Zlot food trucków na Rynku

Chociaż pogoda w piątek nie zachwycała, to samochody z jedzeniem zameldowały się na Rynku. Jest ich ponad 20 i będą serwowały swoje specjały do niedzieli. Pełna lista food trucków i godziny otwarcia TUTAJ.

Jazzart Festival

Przed publicznością jeszcze 3 koncerty. Jedna z głównych gwiazd odwołała swój koncert. Na festiwalu nie pojawi się The Hot 8 Brass Ensemble. Zamiast nich, w sobotę o 19.30 wystąpi Broken Brass Ensemble. Ten ośmioosobowy zespół z Niemiec zaprezentuje nowoorleańskie brzmienie w nowoczesnym wydaniu. Po nich wystąpi francuski kwintet – Papanosh. Bilety na niedzielny koncert zostały już wyprzedane, ale nadal można wybrać się na jazzowy bal, który zakończy festiwal. Początek imprezy o godzinie 22. Więcej o festiwalu TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*