Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend ma być słoneczny i całkiem ciepły, jak na koniec września. To dobrze, bo jest kilka imprez, które odbywają się na zewnątrz. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

I Sprzątanie Lasu Panewnickiego

Do akcji może przyłączyć się każdy. Zbiórka chętnych odbędzie się przy boisku/placu zabaw na końcu ul. Śmiłowickiej. Urząd miasta zapewnia rękawice ochronne, worki i wywóz śmieci.

IV Bieg Fundacji “Zdążyć przed rakiem”, Park Zadole

Ideą imprezy jest wspieranie i promocja badań profilaktycznych. Na miejscu fundacja będzie zachęcać panie do wykonania USG piersi, oferując 150 darmowych badań dla określonej grupy kobiet. Będzie można „wykręcać
kilometry” na rowerach stacjonarnych, w specjalnie utworzonej strefie sportu.
Plan Imprezy :
11:00 Otwarcie Strefy Sportu
12:00 Bieg Dla Dzieci BIEG DLA NASZEGO ZDROWIA
12:15 Uroczyste Rozpoczęcie
12:30 BIEG ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM
13:45 Koncert Alicji Janosz

Międzynarodowy dzień latawca, Plac przy parafii NSPJ, ul. Fredry w Katowicach-Piotrowicach

Impreza rozpocznie się o godz. 11. W programie: warsztaty tworzenia latawców, puszczanie latawców, konkurs na najbardziej lotny i elegancki latawiec. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Czytanie Czechowa w Teatrze Ateneum, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum

W ramach 9. Nocy Teatrów Metropolii, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza do Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 na czytanie performatywne dwu jednoaktówek Antoniego Czechowa – “Oświadczyny” i „Niedźwiedź” w reżyserii Pawła Szumca. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: kasa biletowa, tel. 32 253-77-79, dział organizacji widowni, tel. 32 253-79-26. Liczba miejsc ograniczona. Początek wydarzenia o godz. 21.

CAŁY WEEKEND

Weekend 60+Kultura, Muzeum Śląskie

Osoby, które ukończyły 60 lat, będą mogły zwiedzić Muzeum Śląskie za symboliczną złotówkę. Bilety będą dostępne wyłącznie w kasach muzeum. Końcówka miesiąca to ostatnia szansa na zobaczenie wystawy Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda, która trwa do 30 września. Oprócz niej prezentowane są następujące wystawy czasowe: Męska rzecz oraz Mirosław Bałka „[(.;,:?!–…)]” (obydwie do 28 października).

Pokazy mody, Silesia City Center

Przez dwa dni będzie można oglądać modelki i modeli, którzy zaprezentują ubrania około 70 marek dostępnych w SCC. Imprezę poprowadzą Agnieszka Hyży i Oliwier Janiak. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę pokaz rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 19.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*