Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pogoda w nadchodzący weekend nie będzie zachęcała do wyjścia. Na szczęście sporo imprez odbywa się pod dachem. Atrakcyjne ceny zwiedzania Muzeum Śląskiego, specjalne wydarzenie poświęcone Zdzisławowi Beksińskiemu w kinie Kosmos oraz duży koncert dla fanów bluesa. To tylko niektóre z naszych propozycji. Udanego weekendu.

SOBOTA

Bieg „Zdążyć przed Rakiem”, Park Zadole

Dzieci i dorośli pobiegną na dwóch krótkich dystansach. Pokonają około 300 m i 4,5 km. Wszystko po to, żeby promować walkę z rakiem i profilaktyczne badania piersi wśród młodych kobiet. Oprócz dopingowania zawodników, na scenie amfiteatru Parku Zadole, będzie można zobaczyć występy artystyczne. Początek wydarzenia o godzinie około godz. 12. Więcej TUTAJ.

Oreada, Rebel Garden Cafe

Zespół to szóstka młodych artystów. Jak piszą sami o sobie, Oreada przyjeżdża ze wsi i po prostu robi muzykę. Łączą w niej słowiańskie ludowe teksty i nowoczesne aranżacje. Wstęp na koncert jest darmowy. Początek imprezy o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

Pokazy ratownictwa medycznego, Galeria Katowicka

Ratownicy z zabrzańskiego Stowarzyszenia NEMO zaprezentują kilka najczęstszych sytuacji, takich jak zasłabnięcie, zawał czy zatrzymanie krążenia, które mogą spotkać każdego z nas. Wytłumaczą też, jakie działania – i w jakiej kolejności – należy podjąć, by pomóc drugiemu człowiekowi. Zaprezentowane zostanie również udzielanie pomocy osobie z napadem padaczki. Warsztaty są darmowe i nie trzeba wcześniej się na nie zapisywać. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30 na poziomie 0 Galerii Katowickiej (obok Lodomanii). Czas trwania zależy od liczby chętnych.

NIEDZIELA

IX Wielka Giełda Płytowa Katowice, Strefa Centralna

Podczas kolejnej edycji imprezy dla fanów muzyki, zwłaszcza tej na tzw. czarnych płytach, ma być jeszcze więcej wystawców. Poza okazją do powiększenia swojej kolekcji będzie też smaczne jedzenie i picie. Można będzie nie tylko kupić, ale również wygrać płyty, biorąc udział w loterii. Wstęp wolny. Giełda rusza o godzinie 11 i potrwa do 15. Więcej TUTAJ.

Beksiński w Kosmosie i muzeum, kino Kosmos i Muzeum Śląskie

Wydarzenie to okazja do wspomnienia twórczości wielkiego malarza. Będzie przedpremierowa projekcja filmu pt. „Beksińscy. Album wideofoniczny” oraz spotkanie z bliską znajomą artysty, Anją Orthodox z zespołu Closterkeller. Każdy, kto kupi bilety na seans, może później skorzystać ze zniżki i zwiedzić wystawy w Muzeum Historii Katowic taniej. Początek wydarzenia w kinie Kosmos o godz. 18. Więcej TUTAJ.

Koncert Wehikuł Czasu, Miasto Ogrodów

W zeszłym roku prawie cała sala koncertowa Miasta ogrodów była pełna. To dowód na to,  że fanów bluesa nadal nie brakuje. O tym, czy tegoroczna edycja „Wehikułu Czasu” znowu przyciągnie dużą widownię, będzie można przekonać się w nadchodzącą niedzielę. Na scenie wystąpi kilkudziesięciu artystów m.in. Sebastian Riedel i Cree, Śląska Grupa Bluesowa, Jerzy Piotrowski i Jan Gałach. Zagrają znane, zwłaszcza śląskiej publiczności, utwory zespołów takich jak Dżem, SBB czy Krzak. Będą też oryginalne wykonania wybranych utworów legend muzyki m.in. Erica Claptona, Joe Cockera czy Procol Harum. Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (studenci, karta seniora) dostępne są na ticketportal.pl, ticketpro.pl i kupbilecik.pl. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

XVII Dzień Papieski, Rynek i kościół Mariacki

Pierwszego dnia impreza dla całej rodziny, a drugiego uroczysta msza. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 10. W miasteczku rodzinnym będą przede wszystkim atrakcje dla dzieci. Takie jak: kącik malowania twarzy i kolorowania włosów. W kąciku plastycznym dzieci będą mogły spróbować farbowania koszulek, malowanek i skręcania balonów. Poza tym na Rynku stanie fotobudka, w której będzie można zrobić sobie zdjęcie z wizerunkiem Jana Pawła II. Dodatkowo koło fortuny z nagrodami, pokazy taneczne i pokaz iluzji uczestnika programu „Mam talent”, Tomasza Kabisa. Impreza na Rynku potrwa do 14. Z kolei w niedzielę, w kościele Mariackim, odbędzie się uroczysta msza połączona z recitalem muzycznym. Udział w imprezie na Rynku jest darmowy. Rozpoczęcie niedzielnej mszy o godz. 18.30.

III Festiwal Miodu-Miodobranie, Rynek

Przez cały weekend na katowickim Rynku będzie słodko i zdrowo. Kilkanaście stoisk, a na nich nie tylko miód do jedzenia i picia, ale kosmetyki z wosku pszczelego, woskowe świece. Poza tym inne atrakcje i porady wystawców. Więcej TUTAJ.

Muzeum Śląskie za pół ceny

Specjalna cena biletów na wszystkie wystawy. Zarówno te stałe, jak i czasowe. Promocja Muzeum Śląskiego obowiązuje w nowej siedzibie przy ul. Dobrowolskiego 1 oraz w dawnym gmachu przy al. Korfantego 3. Więcej informacji TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*