Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Pierwszy weekend wakacji nie przywita nas wprawdzie upałami, ale to może nawet lepiej. Zwłaszcza, że wiele imprez odbywa się na świeżym powietrzu. Zapraszamy na przegląd wydarzeń soboty i niedzieli.

SOBOTA

Otwarcie nowej trasy rolkowej, Dolina Trzech Stawów

Niektórzy już przetestowali nową trasę dla rolkarzy w Dolinie Trzech Stawów. Każdy, kto jeszcze nie miał ku temu okazji, będzie mógł wziąć udział w oficjalnym otwarciu 2-kilometrowego odcinka. W trakcie imprezy odbędzie się piknik dla całych rodzin z rolkowymi atrakcjami. Udział jest darmowy. Impreza rozpocznie się o godz. 14. Więcej TUTAJ.

XXVII Dni Dębu, MDK Koszutka (filia “Dąb”, ul. Krzyżowa 1)

Impreza nie tylko dla mieszkańców Dębu rozpocznie się przemarszem mażoretek i orkiestry dętej. Następnie na scenie wystąpi Jacek Silski i inne zespoły. W repertuarze znalazły się m.in. hity Abby. Dla dzieci przygotowano spektakl teatralny pt. “Babroszki lecą w kosmos”. Poza tym będą dmuchańce, szczudlarz, gry i zabawy. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.45 i potrwa mniej więcej do godziny 21.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Noc w Parku Śląskim

Przejażdżka “Elką”, zwiedzanie zoo z latarkami, koncert Józefa Skrzeka w Planetarium i walka żywiołów w Legendii. A to wszystko nocą. W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się kolejna edycja nocnej imprezy w Parku Śląskim. Korzystać z “Elki” będzie można do godziny 23, a wycieczki śladami zwierząt aktywnych w nocy rozpoczną się o godz. 21. Tak samo jak impreza w Legendii, która potrwa do północy. W jej trakcie będzie można nie tylko wyjątkowo korzystać z atrakcji wesołego miasteczka po zmroku, ale również obejrzeć multimedialne pokazy. Koncert w Planetarium połączony z projekcją nieba rozpocznie się o godz. 19. Wszystkie atrakcje są płatne. Więcej TUTAJ.

Świętojańska Noc Jazzowa, pl. św. Herberta 

Kolejny wieczór muzyczny w sercu os. Witosa. Tym razem w klimatach jazzowych. Na scenie wystąpią trzy zespoły. Podczas Świętojańskiej Nocy Jazzowej na scenie będzie można zobaczyć Coffee Experiment, Bartka Pieszkę i 100nkę. Wstęp wolny. Impreza rozpocznie się o godz. 19.

NIEDZIELA

Powitanie wakacji z Przystankiem Śniadanie, park Powstańców Śląskich

Impreza dla tych, którzy w niedzielę będą chcieli spróbować różnych smaków na świeżym powietrzu. Będą food trucki z menu dla mięso- i roślinożerców. Jednak to nie wszystko, bo w trakcie wydarzenia przygotowano dodatkowe atrakcje. Jedną z nich będzie pchli targ dla dzieci. Będzie tu można przynieść i sprzedać, kupić lub wymienić wszystko to, co może przydać się jeszcze innym rodzicom, a nie jest już potrzebne.  Mogą to być na przykłąd książki i zabawki, ale nie tylko. Przystanek Śniadanie rozpocznie się darmową lekcją jogi dla każdego. Impreza rusza o godz. 9 i potrwa do 17. Udział jest darmowy. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt (ul. Milowicka 1B)

Okazja do wyprowadzenia psów, które na co dzień nie mają swojego domu. Psami przez kilka godzin zajmą się goście schroniska. W wyprowadzaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie (trzeba mieć przy sobie dowód osobisty), a pozostali muszą być w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Każdy uczestnik musi wypełnić i podpisać formularz. Warto wziąć ze sobą jakieś smakołyki i ewentualnie smycz. W trakcie wydarzenia będzie można przekazać karmę i inne rzeczy dla zwierząt. Spacery w godz. 10-14. Więcej TUTAJ.

Katowice Street Blues, Galeria Artystyczna (pl. Grunwaldzki)

Koncert uliczny przyjaciół znanego śląskiego muzyka. W pobliżu popiersia Jana Skrzeka zagrają członkowie Śląskiej Grupy Bluesowej. Będą też inni zaproszeni goście. Początek koncertu o godz. 17.

CAŁY WEEKEND

Jarmark staroci, Rynek

Rzeczy przydatne i takie, których nie da się znaleźć nigdzie indziej. Na kilkunastu stoiskach rozstawionych wokół strefy kibica można od piątku kupić przedmioty ciekawe nie tylko dla kolekcjonerów. Dużo artykułów do domu, zegarków na rękę, obrazów czy biżuterii. Jarmark będzie czynny codziennie od 10 do 18. Więcej TUTAJ.

ProfiAuto Show, MCK i Spodek

Motoryzacyjna impreza po raz kolejny odbędzie się nie tylko w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale również na placu przed Spodkiem. To tam będzie można popatrzeć na pokazy freestyle motocross, pojeździć gokartami i siąść w symulatorze pojazdu opancerzonego Rosomak. W środku odbędą się spotkania z postaciami związanymi ze światem motoryzacji. W części targowej swoją ofertę zaprezentuje 140 wystawców. Wstęp kosztuje od 15 zł do 30 zł. Bilety do kupienia m.in. przed wejściem na imprezę w MCK (wejście od strony ul. Olimpijskiej). Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*