Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
To będzie weekend obfitujący w wydarzenia różnego rodzaju. Odbędą się imprezy sportowe, kulturalne i targowe. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd.

SOBOTA 

Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki, Dolina Trzech Stawów

Maraton, półmaraton oraz biegi na krótszych dystansach. Ponad 500 osób weźmie udział w dużym biegowym wydarzeniu w Dolinie Trzech Stawów. Poza biegami odbędą się zawody nordic walking. Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody finansowe. W biegach wystartują również dzieci. Chociaż zapisy internetowe skończyły się już jakiś czas temu, to pakiety startowe będzie można kupić jeszcze na miejscu w biurze zawodów. Będzie ono czynne od godz. 7. Maraton rozpocznie się o godz. 8. Później kolejno będą ruszały biegi i marsze na pozostałych dystansach. Festiwal zakończy się o godz. 14. Więcej TUTAJ.

Film i Miasto vol. 2, MBP Katowice (filia nr 25, ul. Bolesława Chrobrego 2)

Pierwszy film tak szczegółowo opowiadający historię budownictwa mieszkaniowego w Polsce. W “Blokach” nie mogło zabraknąć również Katowic. Specjalny pokaz z udziałem reżysera, Konrada Królikowskiego, odbędzie się nieprzypadkowo na największym katowickim osiedlu. Po seansie uczestnicy będą mogli wybrać się na spacer po “Tauzenie”. Poprowadzi go architekt Ryszard Nakonieczny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Rajd rowerowy “Na kole kole Nikiszu”

Każdy, kto ma ochotę na rowerową przejażdżkę, może wziąć udział w rowerowym rajdzie. To już 9. edycja imprezy. Rowerzyści pojadą z Giszowca (pl. Pod Lipami) do Nikiszowca (kościół św Anny). Trasa pobiegnie obok jeziora Janina, przez Dolinę Trzech Stawów, Fabrykę Porcelany, Galerię Szyb Wilson. Wszystko zakończy się imprezą na Nikiszowcu. Na terenie parafii przygotowano żur z chlebem dla uczestników. Będą konkursy z nagrodami i stoiska ze sprzętem sportowym. Zapisy będą prowadzone przed startem między godz. 9 a 9.45. Udział w rajdzie kosztuje 5 zł. Limit uczestników to 250 osób. Start rajdu o godz. 10.

NIEDZIELA

XVI Wielka Giełda Płytowa, klub Centrum (ul. Jagiellońska 17a)

Na kolejnej giełdzie dla miłośników tzw. wosku pojawią się nowi wystawcy. Wydarzenie to propozycja nie tylko dla kolekcjonerów winyli. Organizatorzy zapewniają, że wybór będzie bogaty. Zapewnią go wystawcy, którzy wrócą z największej na świecie giełdy płytowej. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 10. Giełda potrwa do 14. Więcej TUTAJ.

Silesia Wedding Day, Walcownia Cynku

W postindustrialnej hali walcowni odbędzie się wydarzenie, które powinno zainteresować przede wszystkim przyszłych nowożeńców. Na targach ślubnych przy ul. 11 Listopada pojawi się kilkudziesięciu wystawców. Będzie moda ślubna dla pań i dla panów, biżuteria, torty i kwiaty. Bogata oferta miejsc na wesele czy samochodów do wypożyczenia. Pojawią się też osoby zajmujące się zawodowo fotografią i kręceniem ślubnych filmów. Wstęp na targi kosztuje 10 zł. Będą one czynne od 11 do 18. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Poznaj Śląski Ogród Zoologiczny od kuchni

Poznawanie chorzowskiego zoo “od kuchni” rozpoczęło się już w piątek. Przez cały weekend będzie można wyjątkowo zobaczyć nie tylko wybiegi, ale również zaplecza Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Goście będą mieli szansę obejrzeć miejsca, w których mieszkają na co dzień zwierzęta. W sobotę otwarte zostaną zaplecza pawilonów gepardów, tygrysów oraz małpek sajmiri. Z kolei w niedzielę zoo będzie świętowało urodziny dwóch najstarszych żyraf – Liani i Lindani. Z tej okazji dzieci przygotują korale z życzeniami oraz urodzinowe laurki. Będzie też urodzinowy obiad dla żyraf i możliwość odwiedzenia zaplecza ich pawilonu. Chętni będą mogli wziąć udział w eksperymencie pokazującym ile osób zmieści się wzdłuż szyi żyrafy. Bilety wstępu i godziny otwarcia zoo będą takie same jak zwykle. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*