Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Gorąco nie będzie, ale w ten weekend pogoda dopisze. Jak zawsze przy okazji zlotu food trucków, na Rynku będzie tłoczno. Podobnie w Spodku, gdzie odbędzie się kultowa Metalmania. Kilka innych propozycji znajdziecie poniżej.

SOBOTA

Dzień Ptaków, Śląski Ogród Zoologiczny

Dzieci dostaną lornetki i będą szukały ptaków. Podczas wydarzenia z okazji Dnia Wróbla dowiedzą się jak rozróżniać gatunki ptaków i ich śpiew. Impreza ma być poświęcona rodzimym gatunkom ptaków. Poza ornitologicznym spacerem, odbędzie się konkurs wiedzy dla dzieci w wieku od 12 do 16 lat, będzie gra terenowa i inne zabawy dla dzieci. Wstęp do zoo w standardowej cenie, a samo wydarzenie jest bezpłatne. Więcej TUTAJ.

Metalmania, Spodek 

Po kilku latach przerwy kultowa impreza powróciła do Spodka. W zeszłym roku przyciągnęła tłumy. Podczas tej edycji na fanów mocnego brzmienia czeka spotkanie z zespołami należącymi do czołówki polskiej i zagranicznej sceny. Na dwóch scenach wystąpi ponad 20 zespołów. Wśród nich m.in. Napal Death, Asphyx, Emperor i KAT & Roman Kostrzewski. Ceny biletów w dniu koncertu zaczynają się od 210 zł. Pierwszy koncert już o godz. 11. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Katowicka Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Wydarzenie nie tylko dla kolekcjonerów po raz kolejny odbędzie się w budynku przy pl. Sejmu Śląskiego. W trakcie będzie można skorzystać ze strefy odsłuchowej, a dla dzieci przygotowany zostanie specjalny kącik. Na scenie wystąpi tym razem zespół Karton Case. Uczestnicy będą mogli wygrać albumy na loterii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 15. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków, Rynek

Impreza rozpoczęła się w piątek. Nie było ciepło, ale chętnych do spróbowania dań z kuchni na kółkach nie zabrakło. Próbować będzie można jeszcze przez dwa dni. W trakcie wydarzenia można nie tylko zjeść, ale również posłuchać muzyki. Pomiędzy food truckami stanęła scena na której grają DJ-e. Więcej TUTAJ.

3. Przegląd Kina Emirackiego, kino Światowid

Trzy pokazy i kilkanaście filmów długo- oraz krótkometrażowych. Katowicka publiczność po raz kolejny będzie miała okazję poznać fragment kinematografii z dalekich Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To kraj kojarzony głównie z ropą naftową, drapaczami chmur i sztucznymi wyspami. Filmy poruszają problemy surowych zasad tamtejszej kultury, ale są też produkcje zupełnie nie nawiązujące do życia w Emiratach. W trakcie wydarzenia odbędzie się też spotkanie z producentem filmowym z ZEA. Więcej TUTAJ.

Pen Show Poland 2018, kino Kosmos

Wieczne pióro jest nieco zapomniane, ale nadal wiele osób chce, żeby atrament przetrwał. Jest to możliwe m.in. dzięki wydarzeniom takim jak to. W trakcie dwóch dni będzie można zobaczyć ciekawe kolekcje piór z różnych zakątków świata. Swoje zbiory przywiozą kolekcjonerzy z Niemiec, Włoch, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech, USA. Nie zabraknie też pasjonatów z Polski. Poza kolekcjonerami pojawią się producenci piór ze swoją ofertą. W trakcie Pen Show będzie można zlecić naprawę pióra i posłuchać porad specjalistów. Odbędzie się też pokaz filmu dokumentalnego pt. “Wieczność pióra”. Bilety kosztują 2 zł i 5 zł. Początek imprezy o godz. 11. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*