Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend zapowiada się dość pogodnie, ale również śnieżnie. Tym razem do wyboru mieszkańcy mają m.in. spotkanie z twórcami znanego filmu oraz dyskotekę z łyżwami w roli głównej. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Najważniejsze kultury indiańskie Ameryki Środkowej, Muzeum Śląskie (ul. Dobrowolskiego 1)

Kolejne spotkanie dla tych, którzy chcą poznać obce kultury. Cykl “Sztuka świata” tym razem przeniesie słuchaczy do Ameryki. Wykład będzie dotyczył przede wszystkim obszaru położonego pomiędzy dwoma kontynentami. Najpierw zaprezentowane zostaną prawdopodobne ścieżki migracji ludów, a później najważniejsze przykłady dorobku kultury i cywilizacji na tym terenie. Początek o godzinie 16, bilety kosztują 1 zł. Więcej TUTAJ. Dodatkowo w Muzeum Śląskim bilety dla seniorów będą w weekend tańsze niż zwykle.

Każdy dziadek i babcia, którzy przyjdą ze swoim wnuczkiem do muzeum, będą mogli kupić bilet za 1 zł.

Wieczór z Vincentem, Regionalny Instytut Kultury (ul. Teatralna 4)

Historię Vincenta opowiadają namalowane przez niego postaci. “Twój Vincent” to film animowany o życiu i twórczości Van Gogha. Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród publiczności i krytyków. Twórcy polsko-brytyjskiej produkcji przyjadą do Katowic. Oprócz reżyserów – Doroty Kobieli i Hugha Welchmana – z widzami spotkają się też młodzi malarze ze Śląska. To osoby, które brały udział w tworzeniu animowanego świata. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Dyskoteka na lodzie, Rynek

Będzie muzyka, pokaz łyżwiarstwa figurowego i zabaw z instruktorami. Pierwsze 100 osób, które przyjdą na imprezę, dostanie kubek gorącej czekolady. Podczas wydarzenia na Rynku przygotowano również atrakcje dla dzieci. Start o godz. 17. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Stare Kino przy kawie, MDK Zawodzie (ul. Marcinkowskiego 13a)

Ojciec posyła córkę do szkoły, żeby tam nabrała pokory i przygotowała się do bycia żoną. Jednak okazuje się, że utemperowanie młodej damy nie będzie takie proste. To w skrócie historia, jaką opowiada film pt. „Ada! To nie wypada!” z 1936 roku. Wstęp na seans jest darmowy. Początek o godz. 16.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*