Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend będzie pełen kultury. Wykłady, koncerty i wystawy. To część z propozycji. Na koniec lub na początek można wpaść na Rynek, żeby spróbować jedzenia serwowanego z food trucków. Ostatni zlot w tym sezonie potrwa przez cały weekend. To tylko część naszych propozycji na weekend.

SOBOTA

Wycieczka miejska szlakiem Alfreda Szklarskiego

Najpierw gabinet pisarza, a później ulubione miejsce spacerów i ulubiona restauracja. To niektóre miejsca na trasie „Wycieczki miejskiej szlakiem Alfreda Szklarskiego”. Pisarz znany z cyklu książek o przygodach Tomka Wilmowskiego większą część swojego życia spędził w Katowicach. O życiu i twórczości Szklarskiego opowiedzą przewodnicy. Początek wycieczki o godz. 12.00 w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej (ul. Francuska 12). Więcej TUTAJ.

Sztuka świata, Muzeum Śląskie (ul. Dobrowolskiego 1)

Pierwszy wykład cyklu to podróż do Afryki. Poruszy temat wpływu tradycyjnej sztuki afrykańskiej na europejską awangardę. Wykład pt. „Bogowie i ludzie w sztuce Czarnej Afryki” poprowadzi dr Agnieszka Kluczewska-Wójcik. Ma wyjaśnić w jaki sposób artyści z Europy inspirowali się maskami i rzeźbami pochodzącymi z Afryki. Początek wydarzenia o godz. 16. Więcej TUTAJ.

Wystawa fotografii Domu Modernisty, ul. Barbary 23

Wernisaż kolejnej wystawy plenerowej zostanie połączony z oprowadzaniem. Będzie można odwiedzić kilka miejsc, w których zachowały się najstarsze altany ogrodowe sprzed 110 lat. Ogrody pokaże dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Początek o godz. 13.00. Więcej TUTAJ.

Night Biking

Nocna wycieczka rowerowa tym razem odwiedzi Chudów. Fani jazdy na „kole” pokonają 60 km. Start o godzinie 20.00 przed NOSPR. Na miejscu, w Chudowie, uczestnicy będą mogli zamówić jedzenie i picie w jednej z knajp. Organizatorzy zalecają uczestnikom zabranie oświetlenia, zapasowych dętek i prowiantu. Trasa będzie mieszana – częściowo asfaltowa, a częściowo terenowa. Więcej TUTAJ.

Piknik rodzinny, ul. Zaopusta 70 

Pierwsza pomoc, koncerty i zwiedzanie. Wszystko w oczyszczalni ścieków w Podlesiu. Na zakończenie wystąpi kabaret, a przez cały dzień mieszkańcy mogą dowiedzieć sie jakie zmiany zaszły w oczyszczalni. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Muzyka-moja miłość, MDK Koszutka

Młodzi artyści z Akademii Muzycznej w Katowicach wystąpią na scenie domu kultury przy ul. Grażyńskiego 37. Zoria Trio to Elżbieta Rychwalska (wiolonczela), Bartłomiej Dobrowolski (klarnet) i Urszula Barnaś (fortepian). Muzycy zagrają utwory Beethovena i Brahmsa. Wydarzenie odbywa się w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Katolub Orchestra, Miasto Ogrodów

Kilkunastu muzyków na scenie i niecodzienne połączenie. Będzie trochę folkowo i trochę nowocześnie. Projekt już raz mogli zobaczyć na żywo mieszkańcy Lublina. Teraz czas na Katowice. Na jednej scenie wystąpią niszowe katowickie zespoły i muzycy z Lublina. Artyści zdolni do eksperymentowania. Wstęp na koncert jest darmowy. Początek o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Ostatni Rynek Smaków

Ponad 20 foodtrucków przyjechało w piątek na katowicki Rynek. To ostatni w tym sezonie zlot. Będzie można zjeść burgera, ale nie zabraknie oferty „na słodko”.  Wydarzenie potrwa do niedzieli. Zamawiać będzie można w godz 12-22 w sobotę i od 12 do 20 w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*