Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Orkiestra AUKSO z Tychów podczas koncertu ElectroKilar w Mieście Ogrodów.

Redakcja
Weekend będzie deszczowy i zimny. Jesienna aura nie pokrzyżuje jednak planów tym, którzy będą chcieli się wybrać do kina na filmy o kulturze rowerowej lub na koncert z okazji 85. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara. Zapraszamy do przeczytania przeglądu weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

III Dni Energii Miasta Katowice, Rynek

Dorośli będą mogli dowiedzieć się jak palić w piecu i czemu warto zmienić ogrzewanie na proekologiczne. Dla dzieci przygotowano warsztaty, pokazy i konkursy. Kolejna edycja Dni Energii na katowickim Rynku potrwa kilka godzin. Swoje stoiska wystawią instytucje m. in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Nadleśnictwo Katowice i Urząd Dozoru Technicznego. Poza tym kino rowerowe, eko puzzle i specjalne warsztaty upcyklingowe oraz koncert orkiestry górniczej, koncert na cewkach Tesli i bezpłatne wycieczki tematyczne. Do MPGK, elektrociepłowni Tauron Ciepło, Euro-Centrum i Katowickich Wodociągów, gdzie zlokalizowana jest specjalna ścieżka edukacyjna pokazująca produkcję energii ze ścieków. Dni Energii Miasta Katowice odbędą się na placu Kwiatowym i obok Skarbka od 11 do 18. Więcej TUTAJ.

Kino na Kole, kino Rialto

13 filmów i muzyczna impreza. W kinie Rialto odbędzie się specjalna edycja imprezy z cyklu Kino na Kole. Tym razem 13 krótkometrażowych filmów z całego świata będzie pokazywało podejście do roweru i kultury rowerowej. Na zakończenie przygototwano imprezę z DJ-em. Wstęp na wydarzenie kosztuje 5 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Kilar w rocznice urodzin, Spodek

3 orkiestry na dwóch scenach i wyjątkowy gość – znany pianista z Austrii. Tak w Spodku będzie można uczcić 85. rocznicę urodzin Kilara. Zagrają muzycy z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, orkiestry AUKSO i Filharmonii Śląskiej. Bilety od 79 zł. Więcej TUTAJ.

IV Jesienne Niedziele Organowe

Rozpoczął się sezon organowych koncertów w dwóch kościołach w Katowicach. W tym tygodniu organy zabrzmią w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Dąbrówce Małej (al. Niepodległości 4). Utwory m. in. Mozarta, Bacha, Brahms’a wykona wielokrotnie nagradzany absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Początek koncertu Michała Kocota o godzinie 18. Wstęp wolny. Pełny program TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Pokazy znanych marek przez cały weekend na Placu Tropikalnym w SCC. Modelki zaprezentują wybrane kolekcje m. in. Femestage Eva Minge, JOOP!, Max&CO, BOHOBOCO, Lidia Kalita, Próchnik, Lancerto. Na wybiegu zaprezentują się również osoby, które przeszły przemianę dzięki stylistkom w akcji „Metamorfozy Silesii”. Jesienno-zimowe kreacje i ubrania w stylu casual, eleganckim i high fashion czekają na pasjonatów najnowszych trendów. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*