Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Grzegorz Żądło
To będzie mroźny i śnieżny weekend. Biorąc pod uwagę, że część wydarzeń odbywa się na zewnątrz, trzeba pamiętać o ciepłym stroju. Ale jeśli ktoś nie lubi zimna, to pod różnymi dachami też dzieją się ciekawe rzeczy. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Otwarcie Egzotarium, Sosnowiec

O godz. 9 pierwsi goście będą mogli zwiedzić nowe Egzotarium w Sosnowcu. W pierwszych dniach można spodziewać się tłumów, a na zwiedzanie z przewodnikiem trzeba będzie poczekać do drugiej połowy stycznia, bo wcześniejsze terminy są już zarezerwowane. O tym co można zobaczyć w Egzotarium i ile kosztują bilety pisaliśmy TUTAJ.

Barbórka w Muzeum Śląskim

W Muzeum Śląskim tegoroczne obchody Barbórki rozpoczną się już 2 grudnia. Wszystko za sprawą instalacji świetlnej na Szybie Warszawa II, którą będzie można oglądać od 2 do 4 grudnia w godzinach od 16:00 do 6:00. Halogenowe światło rzucone na chmury stworzy kontury znaku „Kupla” (godło górnicze). Twórcą instalacji jest artysta wizualny Tomasz Gawroński. O wydarzeniach w kolejnych dniach można przeczytać TUTAJ.

NIEDZIELA

Polski-ukraiński koncert barbórkowy z Orkiestrą PGG KWK Wujek, Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

W niedzielę, czyli dzień przed Barbórką, o godz. 18 w sali koncertowej Miasta Ogrodów rozpocznie się koncert Orkiestry Polskiej Grupy Górniczej KWK Wujek pod dyrekcją Mirosława Kaszuby. Orkiestra wykona zarówno utwory muzyki klasycznej, zaaranżowane na potrzeby orkiestry dętej, jak również tematy wywodzące się z muzyki popularnej. Wstęp wolny.

W programie m.in. :
Juliusz Fucik – Marsz florentyński
Leroy Anderson – „Bugler’s Holiday” (solo) – w aranżacji na trzy trąbki
Václav Trojan – „Rosenvalzer”
Hermann Kahlenbach – „Posaunen-Possen” (solo) – w aranżacji na trzy puzony
Frank Sinatra – „My Way”
Rudy Wiedoeft – „Saxophobia”
Andre Carroll – „Memory of Spain” (solo w aranżacji na trąbkę)
Barry Manilow (aranżacja Johan de Meij) – „Copacabana”
Johann Strauss – Marsz Radetzky’ego

CAŁY WEEKEND

Festiwal Kawy, Czekolady i Słodyczy, MCK

Przez 2 dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym na kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, które zaparzą lokalne kawiarnie i palarnie z całego kraju. Będzie można degustować na miejscu, ale również kupić ziarna i świeżo mieloną kawę. Będą też stoiska z różnego rodzaju kawowymi akcesoriami i dodatkami. Jeśli ktoś nie pije kawy, to będzie mógł skosztować herbaty, a do tego różnych słodyczy, jak ciastka, lody, cukierki, czekolady czy lizaki.

W sobotę wydarzenie będzie odbywać się w godz. 12-20, a w niedzielę od 12 do 18. Więcej TUTAJ.

Targi Terrarystyczne i Botaniczne, MCK

Dwudniowa impreza dla miłośników egzotycznych zwierząt. Będą m.in. ptaszniki, jaszczurki, żółwie, węże, skorpiony, gekony, kameleony, modliszki czy chrząszcze.

Bilety kosztują 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Więcej TUTAJ.

Zimowa Osada, Park Śląski

Rozświetleniem choinki rozpoczęła tegoroczną działalność Zimowa Osada, która stanęła przy Alei Żyrafy. Jej centralnym punktem będzie Dom Mikołaja, w którym dzieci i dorośli będą mogli zrobić sobie zdjęcie w świątecznej scenerii. Zimową Osadę urozmaicą stoiska wystawców, na których będzie można kupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady lub grzanego wina, a także spróbować lokalnych smakołyków.

W sobotę Zimowa Osada będzie czynna w godz. 11-18, a w niedzielę od 12 do 18.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*