Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Koncertowa sobota i targowe dwa dni. Pogoda w pierwszy weekend wiosny ma być naprawdę wiosenna. Jeśli ktoś chce oprócz spaceru skorzystać z tego, co dzieje się „na mieście”, to poniżej znajdzie kilka propozycji.
SOBOTA
Na niebieskim fortepianie, Miasto Ogrodów
Koncert przyjaźni i pomocy dla Ukraińców. Zaśpiewa kilkunastu artystów: Polacy, Ukrainki i Ukraińcy, Białorusinki i Rosjanin z Brna, który też chce pokazać szacunek i przyjaźń. Na scenie Miasta Ogrodów wystąpią m.in. Elżbieta Wojanowska i Jacek Kleyff. Koncert jest charytatywny, bilety darmowe (obowiązują wejściówki), ale w trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Projekt Wsparcia „Nowe Miejsce” na pomoc obcokrajowcom zaczynającym etap życia w nowym miejscu. Początek koncertu o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.
Natalia Przybysz w Królestwie 
Wokalistka w Katowicach będzie promowała swój najnowszy album. „Zaczynam się od miłości” to interpretacja niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory. Tytuł albumu jest parafrazą zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. „Miłość zaczyna się od Miłości”. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdują się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety kosztują 99 zł. Więcej TUTAJ.
Jazzpospolita w kinie Rialto
Zespół w ciągu 12 lat wydał 7 płyt i zagrał 400 koncertów Działając w czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Ich twórczość zahacza o kilka gatunków – jazz, post-rock i elektronikę. W lata dwudzieste zespół wszedł w nowym składzie, z nowym albumem, ale z tą samą ideą, która przyświecała mu od założenia: grania jazzu w niejazzowy sposób. Wstęp kosztuje 55 zł i 60 zł. Bilety można kupić TUTAJ. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków na Rynku

Na Rynek po zimowej przerwie powróciły wozy z jedzeniem. Pierwszy raz tej wiosny będzie można zjeść w plenerze podczas zlotu food trucków. Do wyboru m.in. azjatyckie pierożki, tajskie lody, węgierskie langosze i hiszpańskie churros. Food trucki będą serwowały przysmaki przez cały weekend. W sobotę będą czynne od 12.00 do 22.00, a w niedzielę od 12.00 do 20.00. Więcej TUTAJ.

Festiwal Roślin w Spodku

Kolejna edycja targu roślin doniczkowych w Polsce. Festiwal Roślin to propozycja dla wszystkich, którzy chcą nadać swojemu wnętrzu naturalnego klimatu. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników odmiany roślin prosto z hodowli, doniczki, środki ochrony roślin, a także ekologiczne nawozy. W trakcie targów odbędzie się akcja „Rośliny dla Ukrainy”. Dochód ze sprzedaży wszystkich Prymuli zostanie przekazany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Targi będą otwarte 26 i 27 marca, w godzinach 8.00-20.00 (sobota) i od 10.00 do 18.00 (niedziela). Więcej TUTAJ.

Targi biżuterii, minerałów i skamieniałości w Spodku

Wiosenna edycja targów Interstone w katowickim Spodku. Wystawcy z całej Polski i goście z zagranicy przedstawią:  minerały, biżuterię, wyroby jubilerskie, kamienie szlachetne, rękodzieło i wiele innych. Będzie można podziwiać minerały z całego świata oraz wyjątkowe skamieniałości, kości dinozaurów czy zęby rekina. Targi odbędą się w sobotę (10.00-18.00) i niedzielę (10.00-17.00). Bilety normalne kosztują 5 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Bilety dostępne w dniu wydarzenia przy kasie. Więcej TUTAJ.

Design, azjatyckie jedzenie, kawa i piwo w Galerii Szyb Wilson

Polskich marki odzieżowe, dodatki do wnętrz, książki, biżuteria i ceramika. To niektóre z produktów, jakie będzie można znaleźć na targach designu. Jednak w Galerii Szyb Wilson w ten weekend odbędą się jednocześnie 4 wydarzenia. Dla głodnych kuchnia z różnych zakątków Azji. Na deser słodkości i kawa serwowana przez lokalne kawiarnie i palarnie. Nie zabraknie też trunków. Swoją ofertę zaprezentują browary rzemieślnicze. Wstęp jest bezpłatny. Targi będą czynne w godzinach 12.00-20.00 (sobota) i 12.00-18.00 (niedziela). Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*