Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Aktywny weekend w Katowicach. Dużo muzyki i sporo egzotycznych atrakcji podczas targów w Spodku. Poniżej kilka pomysłów na ten weekend.

SOBOTA

Sympho House, MCK

Sympho House czyli koncert największych hitów muzyki house w wykonaniu orkiestry symfonicznej, dj’a oraz wokalistów na żywo. Podczas koncertu publiczność usłyszy utwory takich artystów jak: Faithless, Moloko, Bob Sinclar, Daft Punk, Eric Prydz, Basement Jaxx, Modjo, Armand van Helden, Kygo, Avicii i inni. Wykonają je Visual Symphony Orchestra, DJ Wookie, wokaliści: Kasia Wilk, Kasia K8 Rościńska, Krzysztof Iwaneczko i Daniel Moszczyński. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Ceny biletów zaczynają się od 79 zł. Więcej TUTAJ.

Koncert piosenki poetyckiej, MDK Koszutka (filia Dąb)
Zespół  DGZZ świętuje XX-lecie działalności. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem – Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół. Początek wydarzenia o godz. 17.00. Bilety kosztują 20 zł. Więcej TUTAJ.
P23 x ISMUS: Randomer & Clouds
 
Impreza z klubową muzyką potrwa do rana. Na fanów muzyki techno czekają jakościowe produkcje, które zaserwuje międzynarodowe grono dj-ów i producentów. To dzięki współpracy z berlińską wytwórnią Ismus. Fabrykę Porcelany odwiedzą tym razem m.in. Randomer (UK), Clouds (UK) i I.E (DE). Początek imprezy o godz. 23.00. Bilety kosztują 50 zł. Można je kupić TUTAJ.
NIEDZIELA
Hania Rani & Dobrawa Czocher – Inner Symphonies, NOSPR
Rozchwytywana polska pianistka wystąpi w duecie z utalentowaną wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Ich debiutancki, autorski album ukazał się jesienią nakładem Deutsche Grammophon. Album „Inner Symphonies” ukazał się 15 października 2021 roku. Koncert w NOSPR to okazja do posłuchania intymnych utworów w wykonaniu artystek. Są jeszcze ostatnie bilety na ten koncert, który rozpocznie się o godz. 20.00. Ceny biletów zaczynają się od 140 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi roślin, terrarystyczne i giełda minerałów, Spodek

Trzy targowe wydarzenia w Spodku. Na gości czekają rośliny egzotyczne, naturalne produkty, a z drugiej strony rzadkie gady i owady. Poza tym będzie można kupić oryginalną biżuterię z kamieniami szlachetnymi i minerały. Więcej o targach pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*