Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
Ostatni weekend wakacji będzie niezbyt pogodny. Jednak sobota ma być całkiem pogodna i powinno udać się skorzystać z plenerowych imprez. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Bogucice na zielono, Park Bogucki

Rodzinny festyn w Bogucicach. Miejski Dom Kultury zaprasza na atrakcje do zielonej przestrzeni Parku Boguckiego. Przygotowano spektakl dla dzieci, dmuchaniec, gry, zabawy i konkursy. Odbędzie się pokaz kulinarny Vegenerata Biegowego, który opowie o swojej diecie i pasji do bieganie. Poza tym będą warsztaty m.in. z tworzenia żywych obrazów z zielonych roślin czy eko kosmetyków i budowania hoteli dla owadów. Festyn rozpocznie się 15.00, a finałem wydarzenia będzie koncert Tomasz Grzyb & Irmina Barczewska-Garus o godz. 18.00. Udział bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Dni Brynowa i Starej Ligoty

Na dzieci i dorosłych czeka cały dzień atrakcji. Będą koncerty m.in. Roko i Colino, Grzegorza Płonki i zespołu Ligocianie, a także De Silvers. Poza tym na miejscu przygotowano dmuchańce, animacje i zabawy dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne. Początek imprezy o godzinie 15.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Koncert Tides From Nebula w Fabryce Porcelany

Na dziedzińcu fabryki wystąpi polski post-rockowy zespół. Powstał w 2008 roku i do tej pory wydał 4 albumy. Inspiracją dla muzyki Tides From Nebula są wczesne dokonania zespołów Mogwai lub Sigur Ros. W Katowicach publiczność usłyszy na pewno materiał z ostatniej płyty z 2019 roku pod tytułem From Voodoo to Zen. Wydarzenie rozpocznie o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

Radikal Guru w P23

Artysta, który łączy ze sobą dub, dubstep i reggae, a do tego wszystkiego używa ogromnej dawki niskich tonów wystąpi w klubie P23. Będą mu towarzyszyć Kuaq, Contact, Criss NSA i Yankowsky. Wstęp kosztuje 20 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląskie Święto Rowerzysty

Rowerowy rajd z trzech stron aglomeracji wyruszy do Parku Śląskiego. Rowerzyści rozpoczną przejazd w peletonach z Dąbrowy Górniczej (start o 10.30 z placu Wolności), z Gliwic (start o 10.00 z placu Krakowskiego), z Katowic (start o 12.00 z placu pod Spodkiem). Metą będzie Górnośląski Park Etnograficzny. O godz. 13.00 w skansenie rozpocznie się piknik, na którym czekać będą: pokaz rowerów zabytkowych, prelekcje z dalekich wypraw rowerowych, konkursy rowerowe, darmowy serwis rowerowy i wiele innych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny  Więcej TUTAJ.

Koncert Agnieszki Chylińskiej w Spodku

25-lecie działalności na scenie Agnieszka Chylińska będzie obchodziła m.in. w Spodku. Wokalistka zespołu O.N.A. przyjedzie do Katowic w ramach jubileuszowej trasy koncertowej  “Warto było szaleć tak!”. Początek koncertu o 19.00. Więcej TUTAJ.

Ørganek na Stadionie Śląskim 

Podczas koncertu usłyszeć będzie można największe przeboje zespołu, który do teraz wydał dwie płyty: „Głupi” oraz „Czarna Madonna”. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*