Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni weekend świątecznego jarmarku na Rynku. Kilka targowych wydarzeń i mnóstwo okazji do kupienia prezentów dla bliskich. Tak zapowiadają się nadchodzące dwa dni. Szczegóły poniżej.

SOBOTA

Koncert Kolędowy w MDK Koszutka (filia Dąb)

Świąteczny klimat w Dębie. W filii MDK Koszutka przy ul. Krzyżowej 1 będzie można posłuchać koncertu kolęd. Wykona je chór Anima Canto. Wstęp jest wolny, a wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Beeromania w Galerii Szyb Wilson

Piwna impreza w Galerii Szyb Wilson zaczęła się w piątek. Jest tu bogata oferta browarów nie tylko polskich, ale również czeskich. Piwa rzemieślnicze, które trudno dostać w sklepie, to nie wszystko. Można tu wziąć udział w pub quizie, zagrać w darta czy zmierzyć się w piłkarzyki. Oprócz tego silent disco i koncerty. Jest też bogata strefa gastronomiczna. Bilet wstępu na sobotę kosztuje 20 zł. Impreza potrwa od 12.00 aż do 1.30. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi Rzeczy Ładnych, MCK

Produkty unikatowe, oryginalne i przede wszystkim ładne będzie można kupić na Targach Rzeczy Ładnych. To pierwsze takie wydarzenie w Katowicach. Wstęp kosztuje 10 zł. Stoiska będą czynne w sobotę i w niedzielę w godz. 11.00-19.00. Więcej TUTAJ.

Jarmark Bożonarodzeniowy, Rynek

Ostatni weekend jarmarku na Rynku może oznaczać, że będą tu tłumy. Tak było co tydzień, więc i tym razem trzeba przygotować się na długie kolejki do grzańca czy po kiełbasę z grilla. Organizator przygotował też atrakcje na scenie. Program poniżej.
18.12.2021 (sobota)
15.00 Justyna Łatasiewicz
16.30 DWA Artur Wypich i Alicja Andrejczuk
18.00 Jowita Hercig i przyjaciele
19.30 Retrospekcja
19.12.2021 (niedziela)
14.30 Spektakl dla dzieci „Zimowa Kraina” – PASSIONIS
15.45 Icarband
17.30 Sebastian Riedel
19.00 Mocno Popularni.

Świąteczna giełda minerałów i biżuterii w MCK

To będzie 58. edycja wydarzenia, podczas którego wystawcy z całej Polski i goście z zagranicy zaprezentują swoją ofertę. Będzie tu można kupić m.in. minerały, biżuterię, wyroby jubilerskie, kamienie szlachetne, rękodzieło, bursztyny i wiele innych. Może to być propozycja dla tych, którzy jeszcze szukają pomysłu na świąteczny upominek. Impreza potrwa cały weekend. Stoiska będą otwarte od 10.00 do 18.00 w sobotę, a w niedzielę godzinę krócej. Bilety: 5zł (ulgowy), 10 zł (normalny). Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Wejściówki dostępne w dniu wydarzenia przy kasie. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Ewa 18 grudnia, 2021 at 8:54 pm - Reply

    Czy kilkugodzinny łomot ( wątpliwej jakości muzyka), w centrum Katowic w weekendowe dni naprawdę jest atrakcją? Dla mieszkańców pobliskich kamienic z pewnością nie! Może wystarczy grać znacznie ciszej, dla chwilowych bywalców jarmarku, może byłoby lepiej, będą się na wzajem słyszeć, bo tym łomocie nie da się chyba rozmawiać rozmawiać!

Dodaj komentarz

*
*