Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
To będzie upalny i słoneczny (sobota) oraz ciepły i lekko zachmurzony (niedziela) weekend. Imprezy plenerowe powinny się więc udać. Ale nie tylko na wolnym powietrzu będzie można spędzić czas. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Skąd pochodzą nasze ubrania? – warsztaty dla dzieci, Kato Ubran Corner

Warsztaty dla namłodszych, podczas których dzieci dowiedzą się skąd pochodzą ubrania? Opowie o tym Justyna Bednarek, autorka książki pt. Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli. Uczestnicy w trakcie zabawy nauczą się sprawdzać, gdzie zostały wyprodukowane ich ubrania i poznają powody, dla których trzeba ograniczać swoje zachcianki zakupowe. Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Początek o godz. 15.00. Więcej TUTAJ.

WYMIENIALNIK zero waste vol. 14, pl. Miarki

Kolejne wydarzenie w duchu zero waste, ale tym razem nie tylko dla dzieci. Wymienialnik to cykliczna akcja, którą organizuje Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, ale tym razem swoją cegiełkę dołoży też Faza Charity Shop. W ciągu kilku godzin będzie można zabrać od kogoś niepotrzebne mu rzeczy lub pozbyć się swoich, które jeszcze mogą posłużyć innej osobie. Mogą to być ubrania zabawki, książki, przedmioty użytku domowego i wiele innych. Każdy, kto chce nadać rzeczom „drugie życie” powinien pojawić się w sobotę na pl. Miarki w godzinach 11.00-15.00. Zasady i szczegóły TUTAJ.

Pożegnanie wakacji pod gwiazdami w Parku Śląskim

Na Kręgach Tanecznych będzie w tę sobotę naprawdę tanecznie. Z okazji zakończenia wakacji odbędzie się całodzienne wydarzenie. Zaprezentują sie podopieczni Egurrola Dance Studio. Będzie też można spróbować swoich sił w rytm muzyki latino. Poza tym przygotowano fire show i pokazy kina plenerowego. Wszystkie atrakcje są darmowe. Impreza potrwa od 12.00 do 23.00. Więcej TUTAJ.

Dębowa Scena – „Zaczarowany świat teatru i operetki”, MDK Dąb

Fredro połączył dwa typy ulubionej rozrywki: komedię i koncert, podczas którego utwory powinny być śpiewane w języku włoskim. „Koncert” przedstawia historię małżeństwa zawartego z inicjatywy rodziców, gdy małżonkowie byli jeszcze bardzo młodzi. Pan młody zaraz po ślubie wyjeżdża za granicę, jednak po 5 latach wraca i poszukuje swojej żony. Ta jednak nie czeka na męża bezczynnie i również realizuje swoje pasje. Jednoaktową komedię pt. „Koncert” wykona Teatr Muzyczny Arte Creatura. Wstęp wolny. Początek seansu w amfiteatrze obok MDK Dąb o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Clouds Fest w Szybie Prezydent

W Chorzowie wystąpią gwiazdy muzyki pop, rap i klubowej. Podczas jednej nocy na scenie pojawią się: PRO8L3M, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz. O imprezowy klimat zadba duet Flirtini. Oprócz posłuchania muzyki będzie można skorzystać ze strefy gasto, a także z lotów balonem. Impreza w Sztygarce rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 100 zł można kupić TUTAJ.

Lucas Hulan na Sztauwajerach

Przez dwie dekady działalności wystąpił w większości klubów w Czechach i na Słowacji, a także m.in. w Berlinie, Londynie, Brighton. Lucas Hulan jest obecnie właścicielem i managerem cenionej wytwórni elektronicznej Nightphunk Recordings. Jego najnowszy projekt to Telepatin, poświęcony graniu tylko z winyli. W swoich setach łączy mieszankę stylów – od deep do techno. Impreza rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Mery Spolsky i Kwiat Jabłoni przy Hali Parkowej

Ostatnie dwa koncerty letniego cyklu pod nieprzypadkową nazwą Letnie Brzmienia. Przy Hali Parkowej wystąpią Mery Spolsky oraz Kwiat Jabłoni. Pierwsza artystka rozpocznie swój występ o godz. 18.00, a drugi koncert rusza o godz. 20.00. Bilety w cenie od 79 zł można kupić TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, Spodek

Po pewnym piątkowym sukcesie Polaków w meczu z reprezentacją Bułgarii, na kibiców siatkówki czekają kolejne emocje. W sobotę i niedzielę na parkiecie w Spodku zmierzą się jeszcze: Tunezja-Portoryko (27 sierpnia, 17.30), Ukraina-Serbia (27 sierpnia, 20.30), USA-Bułgaria (28 sierpnia, 17.30) i Polska-Meksyk (28 sierpnia, 20.30). Dodatkową atrakcją w niedzielę będzie uroczystość odsłonięcia kolejnych tablic z odciskami dłoni gwiazd siatkówki na al. Korfantego. Wydarzenie o godz. 15.00. Bilety na niektóre mecze można jeszcze kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*