Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Coraz mniej czasu do końca wakacji. Dlatego „na mieście” sporo się dzieje. Ostatni dzień dużego festiwalu w Parku Śląskim czy impreza dla fanów motoryzacji to przykładowe propozycje. Więcej poniżej.

SOBOTA

Fest Festival w Parku Śląskim

Powoli dobiega końca trwający od środy festiwal w Parku Śląskim. Ostatniego dnia imprezy na dziewięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów. Wśród nich m.in. Kygo, James Bay, PRO8L3M, Undadasea, OIO, Hania Rani,  A.M.C, Robin Schulz i Tiga. Pierwsze koncerty rozpoczną się w południe, a impreza potrwa do rana w niedzielę, 15 sierpnia.

Wymienialnik Zero Waste w Parku Kościuszki

Kolejna edycja ekologicznej imprezy. Każdy będzie mógł oddać to, co niepotrzebne i wymienić na inne. Jeśli ktoś nie znajdzie nic dla siebie, to może wymienić na drobne pieniądze lub po prostu oddać za darmo. Ważne, żeby rzeczy były w dość dobrym stanie, czyste i działające. Może to być wszystko. Na przykład ubrania, książki czy sprzęt elektroniczny. Wymienialnik przy wieży spadochronowej potrwa od godz. 10.00 do 14.00. Więcej TUTAJ.

Kino Plenerowe w Parku Boguckim

Najlepszy film, najlepszy scenariusz i najlepszy aktor drugoplanowy. W Parku Boguckim będzie można w weekend obejrzeć Green Book, czyli obraz, który w 2019 roku zdobył trzy Oscary. To film drogi opowiadający o rasizmie w Stanach Zjednoczonych. Punktem wyjścia jest historia tournee koncertowego utalentowanego ciemnoskórego pianisty. Seans rozpocznie się o godz. 20.15. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Moto Show Katowice na lotnisku Muchowiec

Przez 8 godzin fani motoryzacji będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na płycie lotniska Muchowiec w Katowicach. Będzie wyścig na 1/4 mili, strefa tuningu, klasyki motoryzacji i strefa car audio. Impreza rusza o godzinie 10.00. Wstęp kosztuje 40 zł. Więcej TUTAJ.

Dzień Rzemiosła i Rękodzieła w chorzowskim Skansenie

Jak szyć kosze, mielić mąkę i pisać gęsim piórem. To tylko niektóre dziedziny, w których będą mogli wypróbować swoich sił goście Górnośląskiego Parku Etnograficznego. O godzinie 14.00 dla najmłodszych przygotowano przedstawienie „W kuchni mistrza Bartłomieja,
Bilety w cenie 12 zł normalny, 8 zł ulgowy. Więcej TUTAJ.

Koncerty promenadowe w Parku Kościuszki

Tym razem przy oczku wodnym w Parku Kościuszki  publiczność posłucha różnorodnego repertuaru. Od muzyki poważnej do filmowej. „Organowe podróże” to koncert na cyfrowych organach. Zagrają Roman Hyla i Kazimierz Salik. W programie kompozycje L. van Beethovena, F. Chopina czy E.Griega, a także utwory z filmów „Gwiezdne wojny” i „Piraci z Karaibów”. Początek koncertu o godz. 11.00  lub w razie niepogody o godz. 11:30 w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Wstęp wolny.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 14 sierpnia, 2021 at 3:19 pm - Reply

    Gdzie to zdjęcie zostało zrobione?

Dodaj komentarz

*
*