Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend nie będzie upalny i pogoda może się mocno zmieniać. W sobotę ma być pogodnie, ale w niedzielę zapowiadany jest deszcz. Poniżej kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu.

SOBOTA

Spacer „Stacja Katowice ostatni raz”

Zanim zacznie się wielka inwestycja, w trakcie której przebudowany zostanie całkowicie katowicki węzeł kolejowy, miłośnicy zabytków i kolei zabiorą chętnych na spacer. To będzie wycieczka w przeszłość. Uczestnicy poznają historię kolei w mieście. „O tym jak malutka wiejska stacyjka na trasie Kolei Górnośląskich stała się olbrzymim węzłem kolejowym w sercu stolicy województwa. Dowiecie się jakie obiekty leżą w granicach stacji, do czego służyły na przestrzeni lat, poznacie historię jednego z najbardziej majestatycznych obiektów infrastruktury kolejowej – Parowozowni Katowice. Zdradzimy także jak stacja będzie wyglądać po przebudowie” – piszą organizatorzy. Spacer rozpocznie się o godz. 10.00. Zbiórka przed starym dworcem. Więcej TUTAJ.

Denis Horvat w Woda Beach Bar

Rozchwytywany przez festiwale na całym świecie Denis Horvat wystąpi w Dolinie Trzech Stawów nad stawem kąpielowym. W swoich produkcjach używa jedynie sprzętu analogowego. Imprezę będą rozkręcali również Sincz, Larsen i Leon. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Impreza rusza o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

„Słabsze ogniwo” – pokaz specjalny z udziałem twórców w kinie Światowid

Film nagrodzony m.in. na MFF w Wenecji to opowieść o niebezpiecznej relacji pomiędzy religią i władzą, który został nagrodzony m.in. na MFF w Wenecji. Utrzymany w formule thrillera obraz jest krytyką opartego na indoktrynacji systemu edukacji. W jednej z głównych Jacek Poniedziałek. Po pokazie w kinie Światowid odbędzie się spotkanie z aktorem, a także reżyserem i koproducentem filmu. Seans rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety od 13 zł do 19 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Katowice Street Blues na Mariackiej

Kolejne wydarzenie z cyklu koncertów bluesowych. Tym tazem wystąpią: Joanna Kaniewska, Mirek Rzepa, Marek McCarron Motyka. Koncert na Mariackiej rozpocznie się o godz. 17.00.

CAŁY WEEKEND

Bogucicki Festiwal Rękodzieła w Parku Boguckim

Biżuteria, magnesy, kartki okolicznościowe czy mydła. To niektóre z wyrobów, które zaprezentują wystawcy. Podczas dwudniowego wydarzenia będzie też można wziąć udział w warsztatach ceramicznych, patchworku i barwienia naturalnego. Jednak przede wszystkim będzie można kupić rękodzieło. Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Swap party – wymianka ubrań w Kato Urban Corner

Sposób na to, by dać ubraniom nowe życie, zrobić porządek w szafie i przekazać w dobre ręce to, w czym  nie chodzimy. Zasady są proste: Uczestnik przynosi maksymalnie pięć sztuk czystych i wyprasowanych ubrań. Przy wejściu rzeczy wymienia się na żetony (5 ubrań to 5 żetonów). Następnie żetony można wymieniać na rzeczy. Ubrania, które nie znajdą nowego właściciela, zostaną przekazane potrzebującym. Wydarzenie w godz. 12.00-14.00. Więcej TUTAJ.

 


Dodaj komentarz

*
*