Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
To będzie targowy weekend w Katowicach. Dla planujących ślub, dla szukających czegoś ładnego lub tych głodnych. To niektóre z naszych propozycji. Wszystkie znajdziecie poniżej.

SOBOTA

Ambasador Polszczyzny 2021, Katowice Miasto Ogrodów

Osoby i instytucje, mające wybitne zasługi w krzewieniu pięknej, poprawnej i etycznej polszczyzny, po raz 7. otrzymają od Prezydium Rady Języka Polskiego tytuły Ambasadora Polszczyzny. Gala, podczas której laureaci zostaną uhonorowani, odbędzie się 16 października w Katowicach, a uświetni ją koncert Magdaleny Kumorek & Tubis Trio. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp kosztuje 30 zł (normalne), 15 zł (Katowicka Karta Mieszkańca). Bilety są dostępne w kasie Miasta Ogrodów oraz TUTAJ. Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląskie Targi Ślubne w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Kolejne targi w MCK w ten weekend. Tym razem ślubne. Na miejscu będą czekały na narzeczonych stoiska firm oferujących m.in. suknie ślubne, garnitury męskie, najmodniejsze obrączki i biżuterię, zaproszenia ślubne i dekoracje, cukiernie oraz lokale weselne, usługi fotografów i kamerzystów. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 16.00. Wstęp kosztuje 20 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi Rzeczy Ładnych w MCK

Podczas dwudniowej imprezy uczestnicy będą mogli zobaczyć, dotknąć i kupić produkty od lokalnych producentów z całej Polski. Wybór będzie duży, bo całą przestrzeń podzielono na wiele działów, m.in. moda, kosmetyki naturalne, zapachy, rękodzieło, dla domu, dla dzieci. Targi będą czynne w godz. 11.00-19.00 w sobotę i od 11.00 do 18.00 w niedzielę. Wstęp 10 zł (dzieci do lat 7 – bezpłatnie). Więcej TUTAJ.

II Biennale Industrii w Muzeum Śląskim

Druga edycja wydarzenia, które przybliża przemysłowe dziedzictwo regionu. Będzie mapping 3D na jednym z budynków muzeum, plenerowa wystawa fotograficzna ukazująca kulisy pracy pod ziemią i trzy koncerty. Od ambientu, przez pop, aż po techno. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny lub kosztuje 1 zł. Bilety na koncert w cenie 10 zł. Więcej TUTAJ.

Wystawa Impresjonistów w 3D

Dzieła najsłynniejszych malarzy impresjonistów i postimpresjonistów w wersji trójwymiarowej. Nietypowa wystawa malarska odbędzie się w ten weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zaprezentowanych zostanie około 60 dzieł. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Festiwal Azjatycki / Festiwal piwa, wina i cydru w Galerii Szyb Wilson

Coś do zjedzenia i wypicia. Wystawcy zaserwują specjały azjatyckich kuchni. Od Gruzji, przez Liban, po Japonię. Dla tych, którzy szukają dobrych trunków też będzie spory wybór. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*