Reklama

Zbliżają się Śląskie Targi Książki

Łukasz Kądziołka
Trzy dni, ponad 90 wystawców i 40 spotkań z twórcami. To najważniejsze liczby zbliżających się Śląskich Targów Książki, które po dwóch latach przerwy wracają do Katowic.

Przez ostatnie dwa lata targów książki w Katowicach nie było. Raz zostały odwołane, a raz odbyły się online. W tym tygodniu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym czytelnicy wrócą do spotkań na żywo z twórcami. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Łukasz Orbitowski, Zbigniew Rokita, Jakub Ćwiek, Wojciech Kuczok, Mieczysław Bieniek. To oni pojawią się na dwóch scenach, które w ciągu 3 dni będą gościły łącznie 40 twórców. Będzie też można porozmawiać z niektórymi autorami osobiście i dać im książkę do podpisania. Na stoiskach z czytelnikami spotkają się m.in. Joanna Bator, Michał Ogórek czy Paweł Piotr Reszka. Łącznie zaplanowano aż 70 takich dyżurów autorskich. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Młodsi czytelnicy spotkają się na przykład z Sylwią Chutnik, która pisze książki o znanych kobietach. Z kolei Agata Romaniuk zaprezentuje swoją “Kocią Szajkę”.  Poza tym zaplanowano m.in. artystyczne i ekologiczne warsztaty dla dzieci. Jak co roku odbędzie się również wymiana książek. Na Śląskich Targach Książki swoje stoiska wystawi ok. 90 wydawców. Wśród nich będą: Akapit, Press, Kwiaty Orientu, Poławiacze Pereł, Sonia Draga, Świat Książki, Znak, Arkady, Agora, WAB

Wstęp na targi będzie darmowy. Każdy gość będzie musiał przed wejściem wypełnić ankietę epidemiologiczną. Przewidziano także transmisje na żywo w mediach społecznościowych. Targi odbędą się w godzinach 12.00-19.00 (piątek) oraz od 11.00 do 19.00 w sobotę i od 11.00 do 17.00 w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*