Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Koncertowa i imprezowa sobota oraz niedziela z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pogoda w ciągu dwóch najbliższych dni nie będzie zachęcała do spacerów. Jeśli ktoś szuka pomysłu na weekend, to służymy pomocą.

SOBOTA

Opał x Gibbs w P23

Zimowa trasa koncertowa z przystankiem w Katowicach. W zeszłym roku duet wydał  album pod tytułem Połączenia. Zarówno Opał, jak i Gibbs udzielają się na nim wokalnie. Ten drugi stworzył bity do utworów. Duet w Katowicach wystąpi w klubie P23. Bilety kosztują 60 zł i można je kupić online. Początek imprezy o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

SalsaCentral feat. Juanky, Królestwo

Salsowa energia w centrum Katowic. Zabrzmią klasyki, a zaśpiewa Juan Carlos Hechavarria znany też jako DJ Juanky. Po koncercie Taneczne afterparty. Bilety w cenie 60 zł do kupienia TUTAJ. Początek koncertu o godz. 21.30.

Discoteque, Sixa

Kiedyś w kultowym INQbatorze, a teraz w klubie przy ul. 3 Maja będzie można potańczyć pod dyskotekową kulą. Na parkiecie będzie królowało disco oraz house. O oprawę muzyczną zadbają m.in. Seb Skalski, 2loop, K.Andy. Do północy wstęp kosztuje 20 zł, a później 30 zł. Więcej TUTAJ.

Rockowe kobiety w Spodku

To będzie 4 edycja koncertu Rockowe Kobiety. Na jednej scenie wystąpią trzy znane wokalistki Edyta Bartosiewicz, Agnieszka Chylińska i  Patrycja Markowska. Bilety w cenie od 99 zł można kupić TUTAJ. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

NIEDZIELA

Katowicki Finał WOŚP

Koncerty, darmowe badania i atrakcje dla dzieci. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Katowicach tym razem w dwóch lokalizacjach – szpitalu przy ul. Ceglanej i obok Spodka. Wszystkie atrakcje są darmowe, a finał zakończy tradycyjnie światełko do nieba. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Poza Edenem, Muzeum Śląskie

Jak zapowiada muzeum, to jedna z największych na Śląsku kolekcji sztuki współczesnej. Otwarta w tym tygodniu wystawa prezentuje zarówno dzieła młodych twórców, jak i uznanych już artystów. Większość spośród ponad stu prac pokazywana jest po raz pierwszy. To obrazy, grafiki, rysunki, fotografie, rzeźby, instalacje i wideo-arty.  Można tu spotkać takie nazwiska jak: Urszula Broll, Stanisław Dróżdż, Władysław Hasior, Zbigniew Libera, Natalia LL, Grupa Luxus, Lech Majewski i wielu innych. W niedzielę, o godz. 16.30, odbędzie się pierwsze oprowadzanie kuratorskie. Wstęp kosztuje 7 zł. Bilet można kupić TUTAJ. Więcej o Poza Edenem można przeczytać UTAJ.

CAŁY WEEKEND

4 Design Days w MCK

Najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz, rady ekspertów. Jakie rośliny warto wybrać do salonu? Jak urządzić małą kuchnię? Jak stworzyć funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej? To niektóre z pytań, na które mają odpowiedzieć specjaliści podczas spotkań z gośćmi MCK. Odbędą się warsztaty dla dorosłych m.in. z jednym z najsłynniejszych polskich stolarzy czy Jimim Ogdenem, gospodarzem popularnego programu „Rzeczy Od-Nowa”.

Dla młodszych gości przygotowano warsztaty architektoniczno-plastyczne, dzieci dowiedzą się też na czym polega zawód architekta. Poza tym odbędą się zajęcia z budowania ze słomek konstrukcyjnych, drewnianych klocków czy kartonów.
Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą i najnowszymi rozwiązaniami blisko 200 producentów i dostawców wyposażenia wnętrz.

Bilet jednodniowy kosztuje 30 zł, a dwudniowy – 35 zł. Więcej informacji TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*