Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zapowiada się ciepły i pogodny weekend. Zwłaszcza w sobotę pogoda będzie zachęcać do wyjścia z domu. W niedzielę możliwe są burze, ale też będzie ciepło. Do wyboru są m.in. koncert z okazji urodzin miasta, Rajd Śląska, pokaz zabytkowych samochodów czy sianie łąki.

SOBOTA

156. urodziny Katowic, Strefa Kultury

Głównym wydarzeniem 156. urodzin Katowic będzie wieczorny koncert w strefie kultury. Wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Artur Rojek. Pierwsze występy na scenie zlokalizowanej na parkingu przy NOSPR rozpoczną się o godz. 17. Wtedy też będzie można odebrać wejściówki do strefy przy samej scenie. Szczegółowy program koncertu można znaleźć TUTAJ.

Rajd Śląska, centrum miasta

O godz. 13:30 na al. Korfantego przy skrzyżowaniu z ul. Piastowską rozpocznie się odcinek specjalny Rajdu Śląska. Z bliska będzie można zobaczyć rajdówki i kierowców biorących udział m.in. w mistrzostwach Polski i Śląska. Dokładny program katowickiego odcinka znajduje się TUTAJ.

Sianie łąki, Katowicki Park Leśny

Przy stawie Łąka zostanie w sobotę posiana łąka kwietna. Przy okazji odbędą się warsztaty dla mieszkańców, a pierwsze 100 osób, które wezmą udział w wydarzeniu, dostanie paczuszkę z nasionami łąki kwietnej. Więcej o tej inicjatywie piszemy TUTAJ.

Superauta w Supersamie

Na dachu Supersamu (ul. Piotra Skargi) będzie można zobaczyć 180 oryginalnych i zabytkowych samochodów z różnych epok. Współorganizatorem wydarzenia jest Tyski Ruch Klasyków. Auta będzie można podziwiać w godz. 14-18. W tym samym czasie odbędą się konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też gastronomia i muzyka. Wstęp wolny.

Festiwal Organizacji Pozarządowych, Rynek

Na Placu nad Rawą odbędzie się XI edycja Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Weźmie w nim udział ponad 50 organizacji lokalnych i ogólnopolskich, które prowadzą działalność na terenie Katowic. Wśród atrakcji znajdą się występy sceniczne, mini koncerty,  pokazy tańca, animacje, malowanie twarzy, modelowanie balonów i puszczanie wielkich baniek mydlanych. Będzie również możliwość zagrania w wielkoformatowe gry plenerowe. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w szeregu warsztatów od kulinarnych, przez plastyczne, sensoryczne z zakresu hortiterapii czyli leczenia ogrodem, wykonywania lalek, aż po warsztaty w duchu „zero waste”.

Pojawią się również konsultacje z nowych technologii dla seniorów, bezpłatne pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a także spotkanie z dietetykiem i brafitterką.

Festiwalowe miasteczko będzie działać w godzinach od 12 do 18 i będzie podzielone na 3 strefy: stoiska organizacji, strefa animacji i scena.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są TUTAJ.

Międzynarodowa Giełda Terrarystyczna i Akwarystyczna, Spodek

W godz. 10-18 w Spodku będzie można podziwiać okazy zwierząt z odległych zakątków świata, jak ptaszniki, jaszczurki, mięczaki, żółwie, pajęczaki, węże, skorpiony, gekony, kameleony, modliszki czy chrząszcze!
Podczas imprezy możliwy będzie zakup akcesoriów zarówno z zakresu terrarystyki jak i akwarystyki.

Bilety kosztują 10 zł i 5 zł (ulgowy dla emerytów, rencistów i młodzieży do 18. roku życia). Dzieci do lat 5 wstęp bezpłatny.

CAŁY WEEKEND

Zielone Targi, Spodek

Przez dwa dni w Spodku będzie można obejrzeć i kupić rośliny, donice, dodatki do wystroju wnętrz oraz naturalne kosmetyki i biżuterię, której projektanci czerpią inspiracje z natury. Impreza potrwa w godz. 10-18. Wstęp jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*