Reklama

Nad Katowicami będzie latał jeden z największych sterowców na świecie

Redakcja
Od soboty do wtorku nad Katowicami będzie można zobaczyć jednego z największych sterowców na świecie – Zeppelin NT. Za każdym razem będzie startował z lotniska Muchowiec. Organizatorem przelotów Zeppelinem jest firma ZF – globalny dostawca rozwiązań dla motoryzacji, które powstają m.in. w Polsce, w zakładach produkcyjnych i centrach inżynieryjnych na południu kraju.

Sterowiec jest dłuższy od największego pasażerskiego Airbusa, a na pokład może zabrać tylko kilkanaście osób. Unosi się za pomocą silników i balonu wypełnionego helem.

W sobotę sterowiec wykona kilka lotów widokowych na trasie Katowice-Gliwice-Katowice. Start pierwszego rejsu o godz. 09.45.

W niedzielę z lotniska Katowice-Muchowiec Zeppelin ZF poeci do Częstochowy, a we wtorek do Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic.

Loty Zeppelina ZF można obserwować w serwisie FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy w aplikacji wpisać numer indentyfikacyjny „DLZNT” przypisany sterowcowi ZF.

Zeppelin NT ma długość 75 metrów. Jego prędkość przelotowa wynosi ok 100 km/ h (maks. 125 km/h) i zależy od siły i kierunku wiatru. Maksymalnie może unieść się na wysokości nawet 3.000 m n.p.m., ale jego regularna wysokość przelotowa to 300 m nad powierzchnią ziemi.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*