Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Kino plenerowe, plenerowa impreza i koncert. To ten moment lata, w którym nie ma zbyt wielu propozycji spędzenia czasu w mieście. Jednak te, które zaplanowano na ten weekend, mogą być dla wielu osób całkiem zachęcające.

SOBOTA 

Letnie Brzmienia przy Hali Parkowej
Kolejny plenerowy koncert przy Hali Parkowej. Tym razem wystąpi twórca wybrany niedawno na dyrektora artystycznego urodzin Katowic. Krzysztof Zalewski będzie promował swój najnowszy album „Zabawa”. Na pewno będzie też można posłuchać starszych utworów, dzięki którym wybił się zwycięzca Idola. Bilety w cenie 99 zł można kupić TUTAJ. Początek koncertu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.
Michael Mayer na Sztauwajerach
Jego występ na zakończenie festiwalu Tauron Nowa Muzyka w 2017 roku zapamiętało wiele osób. Teraz współzałożyciel jednej z najbardziej wpływowych elektronicznych wytwórni, Kompakt Records, wraca do Katowic. Jak piszą organizatorzy, to absolutna czołówka światowej sceny elektronicznej. Impreza na Sztauwajerach zacznie się o godz. 20.00 i potrwa do rana. Wstęp jest wolny.
NIEDZIELA
„Pełne odprężenie” w chorzowskim skansenie
Relaks w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Przez całe popołudnie będzie można wziąć udział w pokazach i warsztatach. Dzieci nauczą się robić ozdoby z gliny, a dorośli będą mogli zabrać do domu torbę zrobioną z koszulki. Odbędzie się też spotkanie z dietetykiem dotyczące zdrowego odżywiania i pokaz teatralny dla najmłodszych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 17.00. Wstęp kosztuje  8 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny). Więcej TUTAJ.
Śniadanie i kino plenerowe w Centrum Kato
Najpierw joga, zajęcia kreatywne dla dzieci i warsztaty z plecenia makram, a wieczorem kino. W Centrum Kato rusza poranna, niedzielna oferta. Wszystkie atrakcje będą dostępne od godziny 10.00.
Jak co tydzień, wieczorem będzie można na tarasach Spodka obejrzeć film. Tym razem widzowie zobaczą głośną francuską produkcję pod tytułem „Nędznicy”. Wszystkie atrakcje są darmowe, a kino pokaz rozpoczyna się o godz. 21.00.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*