Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Fot. Silesia Film.

Redakcja
Ten weekend nie będzie aż tak upalny jak poprzednie. Jednak pogoda ma dopisywać, więc nie powinno być przeszkód do wyjścia “na miasto”. Jak co tydzień, piszemy o tym, co się tam dzieje i życzymy udanego weekendu.

SOBOTA

Robag Wruhme na Sztauwajerach

Kolejna wizyta weterana europejskiej sceny klubowej. To postać znana przede wszystkim fanom Tauron Nowa Muzyka Katowice. Na scenie przy stawie zagra długi set. Bezpłatna impreza na Sztauwajerach rusza o godzinie 20.00. Robag Wruhme zagra od godz. 00.30 do 03.00, a przez zagra duet Sound w/ Friends. Więcej TUTAJ.

Letnie Brzmienia w Hali Parkowej

Kolejny koncert z cyklu Letnie Brzmienia. W tym tygodniu Katowice odwiedził zespół Kwiat Jabłoni, a w weekend zagra duet Karaś/Rogucki. Został powołany po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami. W zeszłym roku wydali pierwszą płytę długogrającą „Ostatni bastion romantyzmu”. Koncert przy Hali Parkowej rozpocznie się o godzinie 20.00. Bilety w cenie 59 zł można kupić TUTAJ.

Kino Samochodowe na Stadionie Śląskim

Drugi seans kina samochodowego w tym sezonie. Wczoraj na ekranie przy Stadionie Śląskim wyświetlono oscarowy “Green Book”. Dzisiaj widzowie przeniosą się do Włoch. „Włoskie wakacje” rozgrywają się w malowniczej Toskanii. W rolach głównych – ojca i syna, którzy próbują odbudować rodzinną willę i nadrobić stracony wspólny czas – Liam Neeson i jego syn Micheál Richardson. Seans rozpocznie się o godzinie 21.30. Miejsce: parking przy Stadionie Śląskim (brama 1B, zjazd z ul. Chorzowskiej, przy „Karolince”). Bilety w cenie 40 zł za samochód są dostępne TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień Miodu w chorzowskim Skansenie

Pokazy wirowania miodu, czyli wydobywania go z plastra i lania świec woskowych oraz wykłady na temat leczniczych właściwości miodu i wpływu człowieka na pszczoły. W zagrodzie sołtysa pasieka edukacyjna „Skrzydlaci Przyjaciele” zaprezentuje sprzęt pszczelarski i szklany ul pokazowy. Dla najmłodszych uczestników Dnia Miodu przygotowano plenerowy pokaz teatralny wraz z warsztatami „W gospodarstwie cioci Wandy”. To nie wszystkie atrakcje przygotowane na Dzień Miodu. Impreza zacznie się o 12.00 i potrwa do 16.00. Bilety wstępu kosztują 12 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy). Więcej TUTAJ.

Joga i kino w Centrum Kato

Kolejne darmowe zajęcia z Jogą Życia. To propozycja dla tych, którzy chcą poruszać się i porozciągać na trawie. Zajęcia jogi rozpoczną się o godz. 16.00. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą maty lub grubsze koce.
Tego samego dnia odbędzie się seans pod chmurką. Wyświetlony zostanie polski film pt. “Kamper”. Jak piszą organizatorzy, to nie tylko historia pary trzydziestolatków przechodzących kryzys, ale także świeży portret młodych-dorosłych. Film w reżyserii Łukasza Grzegorzka (twórcy m.in. “Córki trenera) to nie komedia romantyczna, a opowieść pełna pytań, wątpliwości i jednocześnie dobrej jakości humoru. Pokaz rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp wolny.

CAŁY WEEKEND

Balonowa rywalizacja na Polach Marsowych w Parku Śląskim. Odbędą się pierwszy zawody o puchar marszałka województwa. Załogi z całej Polski powalczą w kilku konkurencjach. Wszystko jednak zależy od pogody, a w szczególności od siły wiatru. Jeśli warunki będą sprzyjały, to zawody zostaną rozegrane wieczorem w sobotę i bardzo wcześnie rano w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*