Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie muzyczny weekend w Katowicach. Od festiwalu w Murckach po recital fortepianowy w Ligocie. Pogoda ma sprzyjać, bo w końcu upał odpuści.

SOBOTA

X Muszlownik Murcki Festiwal

Jubileuszowa 10. edycja murckowskiego festiwalu. Będzie dużo punkowego grania i reggae. Wystąpią m.in. Skampararas, Ziggie Piggie, Leniwiec i Bebok. Tym razem pojawi się też druga scena, gdzie będzie bardziej egzotycznie i tanecznie. Tam dj-e będą grali muzykę w stylu goa i trance. Impreza w Parku Murckowskim rozpocznie się o godz. 15.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Sympho House, plac Sławika i Antala

Na placu przed Spodkiem posłuchać będzie można największych hitów muzyki house w całkiem zmienionej aranżacji, bo wystąpi nie tylko DJ, ale przede wszystkim Visual Symphony Orchestra i wokaliści. Publiczność posłucha przebojów m.in. Faithless, Moloko, Daft Punk. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00. Ceny biletów zaczynają się od 119 zł. Więcej TUTAJ.

Salsa pod palmami

Tańce na katowickim Rynku. Po raz drugi odbędzie się wydarzenie dla miłośników południowych rytmów. Pochodząca z Kuby salsa będzie przeplatana bachatą z Dominikany. Dla chętnych odbędzie się lekcja tańca. Rozpoczęcie potańcówki o godz. 17.00. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Mery Spolsky w Fabryce Porcelany

Kolejny koncert z cyklu “Lato w Plenerze”. Tym razem wystąpi jedna z najpopularniejszych młodych artystek na polskiej scenie, Mery Spolsky. Na dziedzińcu Fabryki zaprezentuje swoją mieszankę popu i elektroniki. Bilety kosztują 65 zł, a koncert rozpocznie się o godz. 21.30. Więcej TUTAJ.

Asid Festiwal, Walcownia Cynku

Pierwsze tak duże klubowe wydarzenie od czasu zniesienia obostrzeń w Katowicach. Impreza dla miłośników techno pokrewnych gatunków muzyki tanecznej. Asid zaczął się w piątek, ale to sobotni line up może przyciągnąć jeszcze większa publiczność. Do tańca poderwie ją przede wszystkim uznawany za jedną z najciekawszych postaci sceny techno, czyli Tonny Four Seven. Towarzyszyć będzie mu m.in. Anja Kraft i Sept. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 22.00 i potrwa do niedzielnego poranka. Bilety w cenie 70 zł (do godz. 2.00) lub 80 zł (po 2.00) można kupić na bramce. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Nosowska, plac Sławika i Antalla

Wokalistka, która zwykle przyciąga tłumy, wystąpi na plenerowym koncercie w Katowicach. Jej ostatnia płyta to zwrot w kierunku elektroniki, ale na pewno publiczność posłucha też starszych utworów. Jak zwykle wokalistce legendarnego Hey będą towarzyszyli świetni muzycy. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Ceny biletów zaczynają się od 89 zł. Więcej TUTAJ.

Piano Tężnia Festiwal

Do Parku Zadole wraca cykl koncertów. W tym roku odbędą się przy tężni solankowej nie tylko recitale, ale również wspólne śpiewanie z wokalistami. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*