Reklama

Szlak Neonów w Katowicach. Będzie wycieczka z przewodnikiem

Redakcja
Świecące reklamy symbolem Katowic. Miasto tworzy szlak neonów i chce zaprosić na niego mieszkańców. W ten weekend pierwsza okazja do przejścia z przewodnikiem trasy, na której znalazły się wybrane neony.

Bar „Filipek”, Państwowy Dom Towarowy, dziecięcy sklepy – obuwniczy „Kot w Butach” i odzieżowy „Marysia”. Kiedyś każde z tych miejsc miało swoją świecącą reklamę. Katowice w latach 60. i 70. ubiegłego wieku były uznawane za najlepiej oświetlone miasto w Polsce. W tyle była nawet Warszawa. Na ulicach Katowic świeciło się prawie 1000 neonów. Teraz jest ich znacznie mniej, choć część udało się odtworzyć, a jeszcze inne uratowały osoby prywatne, pasjonaci neonów. Wielu przedsiębiorców decyduje się też na kontunuowanie neonowej tradycji miasta.
Dzisiaj urząd ogłosił powstanie Szlaku Neonów. Ma on przebiegać tam, gdzie znajdowały się w przeszłości najciekawsze instalacje świetlne. Po raz pierwszy będzie można poznać katowickie neony podczas bezpłatnego spaceru z przewodnikiem. Odbędzie się on w sobotę, 26 czerwca, o godzinie 22.00. Zapisy mailowo pod adresem: [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona.
Miasto zachęca też do odwiedzenia strony szlaku. Więcej o neonach TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*