Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To nie będzie pogodny weekend. To kiepska informacja dla organizatorów, bo kolejne dwa dni obfitują w plenerowe imprezy. Pozostaje liczyć na to, ze prognoza się nie sprawdzi. Koncerty, seanse filmowe i święta dzielnic. To niektóre propozycje na najbliższe dwa dni.

SOBOTA

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Kolejna edycja i kolejne atrakcje. Będzie stand up, kino plenerowe i całonocna impreza. Nie mogło zabraknąć również food trucków. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

III Dni Zawodzia, MDK „Bogucice-Zawodzie”

Obchody rozpoczęły się już w czwartek. Jednak główne atrakcje zaplanowano na weekend. Na placu obok Miejskiego Domu Kultury odbędzie się festyn rodzinny. Zaprezentują się uczniowie lokalnych szkół. Będzie można zobaczyć balet, bardziej nowoczesne  tańce i pokaz tańca brzucha. Później będzie muzycznie. Na scenie wystąpią m.in. Zespół Akordeonistów „Katowice – Kleofas”, Orkiestra Dęta „Katowice”, a na koniec Jacek Silski. Będą też stoiska z rękodziełem i zabawy dla dzieci. Impreza ruopocznie się o godzinie 14. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Popołudniowy Plener Dźwiękowy, Park Kościuszki

Muzyczna podróż z katowickim Street Art Festiwalem. Kilku artystów zaprezentuje w zielonej przestrzeni dźwięki ambientu. To okazja do relaksu i wyciszenia przed tygodniem pracy. Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00. Wstęp wolny. Pełny program i opis imprezy TUTAJ.

Wieczór filmowy, Klub Podróżników – Namaste

To pierwszy seans po wakacyjnej przerwie. Widzowie będą mogli zobaczyć dwie produkcje. „Zew ciszy” opowiada historię czwórki wspinaczy, którzy przypłacili śmiercią wyprawę na szczyt Eiger w szwajcarskich Alpach. Kolejny tytuł to „Zjazd”. Dokument przybliża historię narciarstwa wysokogórskiego. Początek pokazu o godzinie 18. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Summer Cars Party, lotnisko Muchowiec

Luksusowe samochody, tuning, widowiskowe pokazy i najgłośniejsze systemy. Tak zapowiada się impreza na lotnisku. Będzie można podziwiać drift, ewolucje na motocyklach i wyścigi samochodów, które bardziej nadają się na złom niż tor wyścigowy. Będą też konkursy z nagrodami. Więcej o imprezie dla fanów motoryzacji pisaliśmy TUTAJ.

Beerfest, Park Śląski

Jak co roku, ostatni weekend wakacji to okazja do prawdziwej piwnej biesiady. Na piwoszy, oprócz beczek ze złotym napojem, będą czekały przede wszystkim koncerty. W ciągu dwóch weekendowych dni na głównej scenie wystąpią m. in. Tede, Lady Pank, Łąki Łan, Kaliber 44 i Kamil Bednarek. Skoro na imprezie piwo będzie lało się litrami, to nie mogło się obyć bez dodatkowej sceny ze śląskimi przebojami. Na scenie biesiadnej zagrają m. in. Mirosław Szołtysek, Grzegorz Stasiak i Frele. Poza tym na miejsce zjadą food trucki, będzie balon widokowy, kino plenerowe i objazdowe wesołe miasteczko. To tylko część atrakcji. Impreza rozpoczęła się w piątek, ale potrwa do niedzieli. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej szczegółów TUTAJ.

Święto Giszowca

To będzie duże wydarzenie dla mieszkańców dzielnicy. Tuż obok pl. Pod Lipami spotkają się, żeby uczcić święto Giszowca. Organizatorzy przygotowali atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przez cały weekend będzie można zjeść swojskie potrawy. Na scenie wystąpią m.in. Happy Big Band, Milian Orkiestra i Grzegorz Poloczek z Katarzyną Piowczyk. Dzieci będą mogły pobawić się i zobaczyć spektakle teatralne. W niedzielę na scenie swoje covery zaśpiewają Frele. Święto zakończy się pokazem fajerwerków. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. KOSZUTKA.EU 3 września, 2017 at 11:35 am - Reply

  W taką pogodę nastroju nie poprawi zimne tyskie.

 2. Bartek 2 września, 2017 at 3:13 pm - Reply

  szkoda, że nie było ani słowa o koncertach w Gliwicach..

  • Grzegorz Żądło 2 września, 2017 at 5:39 pm Reply

   To są zapowiedzi imprez w Katowicach, ewentualnie w najbliższej okolicy.

Dodaj komentarz

*
*