Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Całkiem nieźle zapowiadają się nadchodzące dwa dni pod względem pogody. Sobota ma być dość słoneczna, w niedzielę nieco popada. Jednak w obydwa weekendowe dni jest szansa na spacer. Przy okazji można wybrać się na jedno z proponowanych przez nas wydarzeń.

SOBOTA

Wymienialnik Zero Waste vol. 1, Centrum Organizacji Pozarządowych 

Niepotrzebne rzeczy, zamiast wyrzucać, można oddać innym. Muszą być w dobrym stanie, żeby posłużyły nowemu właścicielowi. Może inni przyniosą coś, co się przyda? To okaże się podczas pierwszej edycji Wymienialnika. Przynieść można wszystko. Mogą to być ubrania, książki czy sprzęt elektroniczny.  Stowarzyszenie Wolnej Herbaty zaprasza wszystkich, którzy wiedzą lub chcą się dowiedzieć, co to jest zero waste. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 14.00 w siedzibie COP przy ul. Kopernika 14. Więcej TUTAJ.

Kresz Party, kino Rialto 

Wiele osób z sentymentem wspomina lata 90. W sobotę w Rialto będzie można powspominać w większej grupie. To ostatnia impreza z cyklu „Najtisy, czyli edukacja nostalgiczna”. Edukacji w kinie przy św. Jana będzie niewiele, za to zabawy ma być sporo. Potańcówka w klimacie tych sprzed trzech dekad wymaga odpowiedniego stroju. Organizatorzy zachęcają do ubrania się zgodnie z modą lat 90. Muzyczny powrót do przeszłości zapewnią przeboje Britney Spears, Nirvany, Spice Girls i Backstreet Boys. Wstęp kosztuje 30 zł. Bilety są dostępne TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

4 Design Days, Spodek i MCK

Jak urządzić mieszkanie lub odnowić stare meble z czasów PRL, a także o właściwym pielęgnowaniu ogrodu oraz zaprojektowaniu łazienki. Wszystko to w jednym miejscu. A dokładnie w dwóch, bo w Spodku i MCK. Specjaliści będą do dyspozycji gości imprezy 4 Design Days. Oprócz tego będzie można obejrzeć stoiska kilkudziesięciu wystawców prezentujących swoje rozwiązania w budowaniu, urządzaniu, ozdabianiu wnętrz i nie tylko. Dla dzieci przygotowano m.in. warsztaty projektowania ekotoreb, szycia zabawek i przedmiotów użytkowych czy tworzenia „łapaczy snów”. Poza tym będzie punkt, gdzie każdy będzie mógł przynieść swoją roślinę i wymienić ją na inną. W sobotę odbędzie się debata „Spodek – jak zmienić ikonę?”. Wstęp na 4DD kosztuje 20 zł (jednodniowy) lub 25 zł (dwudniowy). Można je kupić TUTAJ lub w kasie przy wejściu. Dzieci i młodzież do 16. roku życia wchodzą za darmo. Impreza będzie otwarta w godzinach 10.00-18.00. Pełny program TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*