Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To już koniec dosyć ciepłych dni. Ten weekend pod względem pogody nie będzie zachwycał. Ma padać deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem. Poza tym będzie dużo chłodniej niż w poprzednich dniach. Mimo niesprzyjającej aury, znaleźliśmy kilka powodów, żeby wyjść z domu.

SOBOTA 

Czarno to widzę, czyli Andrzejki w schronisku

Andrzejkowa impreza w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Uczestnicy muszą przynieść swoje latarki i najlepiej ubrać się na czarno. Organizatorzy przygotowali dla nich szereg tajemniczych zadań do wykonania. W trakcie trzygodzinnego wydarzenia odbędzie się gra terenowa, będą wróżby w kocim towarzystwie i zabawy oraz bajki dla najmłodszych. Mile widziane przyjście z darami dla zwierzaków. Wydarzenie bezpłatne. Początek o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Robag Wruhme w Hipnozie

Dobrze znany i wielokrotnie gorąco przyjmowany DJ wystąpi w klubie Hipnoza. Robag Wruhme to niemiecki weteran sceny klubowej, którą współtworzy od końca lat 80. Jego występ podczas 10. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka przeszedł do legendy. Zanim na scenę wejdzie Robag, swój set zagra Glasse, jeden z pionierów polskiej sceny klubowej. Bilety online można kupić w cenie 40 zł, a przy wejściu będą kosztowały 50 zł. Impreza rusza o godz. 21.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

„Mamo, Tato, chodźmy na koncert”, Akademia Muzyczna

Propozycja koncertu dla całych rodzin, ale skierowana przede wszystkim do dzieci. To podróż w świat muzyki sakralnej i świeckiej, tworzonej od XII do XVII stulecia przez polskich, jak i zagranicznych kompozytorów. Utwory wykona zespół bardzo młodych artystów, Scholares Minores pro Musica Antiqua, który podczas swoich podróży koncertowych dotarł m.in. aż do Australii. Muzycy grają na unikalnych dziś instrumentach, takich jak krumhorn, kortholt, dulcjan, viola da gamba, chrotta, harfa gotycka, psalterium, fidel, chalumeau czy szałamaja. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie (32 219-33-44 w. 21).

CAŁY WEEKEND

V Giszowiecki Jarmark Bożonarodzeniowy, pl. Pod Lipami

Jarmark świąteczny nie tylko na katowickim Rynku. Klimat odliczania do Bożego Narodzenia będzie można poczuć również w dzielnicach. W pierwszej kolejności w Giszowcu. Na uczestników będą czekały stoiska z rękodziełem i lokalnymi produktami. Dzieci pobawią się na świątecznej karuzeli lub zobaczą spektakle Teatru Przecinek lub Lufcik na Korbkę. O godz. 16.00 zaplanowano spotkanie z Mikołajem. Po zmroku będzie już koncertowo. Najpierw z kolędami w jazzowym wydaniu wystąpi TSA Acustic Trio, a następnie na scenie pojawią się wokaliści Gospel Sound. Podobny program zapowiedziano na niedzielę, ale repertuar koncertowy będzie nieco inny. Wystąpią: Pedro y Mari, Góralska Hora i Paul & The Band. Jarmark będzie się rozpoczynał o godz. 10.00. Potrwa mniej więcej do 19.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Festiwal Kawy w Galerii Szyb Wilson

Darmowe degustacje kaw z całej Polski, kawowe warsztaty i najbardziej znane palarnie. Przyjadą też kawiarnie z różnych części kraju. Te katowickie reprezentować będą Synergia oraz 3 Siostry. W trakcie dwudniowego festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach i dowiedzieć się m.in. jak zabrać się do otwarcia własnej kawiarni oraz jak rozpoznać najlepsze kawy. Poza tym zaplanowano aż 12 cuppingów, czyli degustacji kaw. Jednak picie pobudzającego napoju to nie wszystko. Będzie też sporo słodkości, w tym duży wybór ciast i gofry. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Festiwal będzie czynny w sobotę i niedzielę w godz. 10-18. Więcej TUTAJ.

Silesian Jazz Festival, Miasto Ogrodów

Dwie okrągłe rocznice stały się punktem wyjścia dla programu 14. edycji festiwalu. W tym roku minęło 50 lat od śmierci wybitnego pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy. Twórczość autora niezapomnianej muzyki do „Dziecka Rosemary” Romana Polańskiego przypomni wrocławski zespół EABS. Ich koncert odbędzie się w sobotę, 30 listopada. Druga rocznica to także 50 lat od powołania na Akademii Muzycznej Wydziału Muzyki Rozrywkowej, zamienionego potem na Instytut Jazzu. Z tej okazji 1 grudnia w sali Miasta Ogrodów zabrzmią jazzowe standardy w wykonaniu najlepszych instrumentalistów związanych z Akademią, zaaranżowane przez Pawła Tomaszewskiego, dziekana Instytutu Jazzu. Poza tym, również w niedzielę, wystąpi Kuba Więcek ze swoim trio.  Bilety na wydarzenia w cenie 20 zł (studenci, seniorzy) i 30 zł (normalne) można kupić ticketportal.pl, kupbilecik.pl oraz przed koncertami. Szczegóły TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*