Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni przedświąteczny weekend będzie ciepły. Temperatura wzrośnie do kilkunastu stopni Celsjusza. Wydarzeń zbyt wielu nie ma, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że to ostatni moment na zakup prezentów czy przedświąteczne zakupy. Mimo to, kilka imprez się znalazło.

SOBOTA

Żywa szopka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Coroczna żywa szopka stanie w ten weekend w chorzowskim zoo. Będą figury świętej rodziny i trzech króli, a obok nich żywe zwierzęta. Obok pawilonu dydaktycznego w przygotowanej zagrodzie będzie można zobaczyć osły, kozy i owieczki. To propozycja skierowana dla dzieci, którą zoo chce zachęcić do odwiedzin. Zachęcić mają też promocyjne ceny biletów wstępu (7,5 zł – normalny i 2,5 zł – ulgowy). Więcej TUTAJ.

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, NOSPR

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pomoże przyjemnie spędzić czas odliczania do świąt. Na scenie sali kameralnej będą im towarzyszyć instrumentaliści NOSPR. Podczas koncertu publiczność usłyszy m.in. „Z głębokości wołam do Ciebie, Panie…” Krzysztofa Knittla, „Nuncdimits Camille’a” Arvo Pärt’a, a także „Oratorio de Noel op.12” Saint-Sasns’a. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie NOSPR. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

„Jak zimuje zwierz, wiesz?”, Drzwi Zwane Koniem

Wydarzenie dla miłośników zwierząt, podczas którego uczestnicy dowiedzą się o tym jak działają pomagające im organizacje. Najpierw odbędzie się spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia „Nadzieja na dom”, które zajmuje się bezdomnymi psami i kotami. Następnie o swojej pracy opowie Jacek Wąsiński, twórca i założyciel Leśnego pogotowia. Goście będą mieli okazję wesprzeć podopiecznych katowickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia darów. Wstęp wolny. Początek o godz. 15.30. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Kiermasz Niech Żyją Święta, Galeria Libero

Przez dwa dni będzie można kupić oryginalne przedmioty i wziąć udział w różnych warsztatach. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach znajdą się ozdoby i świąteczne dekoracje, naturalne kosmetyki, świece, ceramika i szkło, ręcznie robiona biżuteria i akcesoria, moda, książki i komiksy, herbaty czy słodkości.

Odbędą się też warsztaty

21.12 sobota

11:00 – 13:00 świąteczne wianki z Folkisz, warsztaty z bibułkarstwa

16:30 – 17:30 zaplanuj nowy rok, warsztaty z organizacji i zarządzania czasem z Bożeną Kowalkowską

22.12 niedziela

12:00 – 13:00 świąteczne kartki i papiery pakowne, warsztaty graficzne z Wegan Nerd

13:00 – 14:30 niepowtarzalne kartki, warsztaty z kaligrafii z Kasią vel. Zenją

Świąteczne stoiska czynne będą od godziny 11:00 do 20:00. W weekend 21-22 grudnia w Libero pojawią się dodatkowi wystawcy.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*