Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Koniec tygodnia nie będzie już tak gorący jak poprzednie dni. Zwłaszcza w sobotę pogoda będzie kapryśna. Temperatura spadnie poniżej 20 stopni Cejslusza, zapowiadane są też przelotne opady deszczu. W niedzielę ma już być znacznie cieplej (do 24) i przez cały dzień będzie świecić słońce. Zapraszamy na nasz przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Piknik „Katowiczanki, Katowiczanie – piękni w różnorodności”, Rynek

W godz. 14:00-18:00 na katowickim rynku odbędzie się piknik integracyjny „Katowiczanki, katowiczanie – piękni w różnorodności”. Będzie potańcówka, jedzenie, różnego rodzaju warsztaty oraz inne atrakcje, zarówno po polsku, jak i po ukraińsku.

Na scenie zaprezentują się m.in. New Line Project, Henryk Czich, Charlie Band. Odbędzie się konkurs na na kulanie śląskich klusek z Remigiuszem Rączką.

Przed sceną stanie kuchnia polowa z grochówką i barszczem ukraińskim. W 4 namiotach odbędą się warsztaty kulinarne – (biobazar) malowanie śląskich pierniczków, modowe – tworzenie autorskich printów na koszulkach, taneczne – od 18.00 potańcówka na rynku, bajkowe – udział Pana Kleksa oraz tworzenie ilustracji do czytanych bajek.

Wstęp wolny.

Wojciech Korfanty – prywatnie i publicznie. Spacer historyczny, Śródmieście

O godz. 11 rozpocznie się pierwszy z cyklu spacerów historycznych z Michałem Dzióbkiem, historykiem i przewodnikiem po Katowicach. W trakcie spaceru “Wojciech Korfanty – prywatnie i publicznie” uczestnicy odwiedzą miejsca i obiekty w śródmieściu Katowic, które związane są z młodością, edukacją oraz rodziną tytułowego bohatera. To miejsce pracy, zamieszkania, kościół parafialny, szkoła, a także miejsca związane z aktywnością jego najbliższych. Trasa liczy ok. 5 km, a spacer potrwa ok. 2 godzin. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Więcej TUTAJ.

Pszczoły w mieście i woskowe świece, MDK Ligota

O godz. 9 rozpoczną się warsztaty z tworzenia świec woskowych. Podczas zajęć będzie można zrobić własne świece oraz dowiedzieć się jakie korzyści dla zdrowia ma palenie świec z wosku i jakie są rodzaje świeć. Gościem warsztatów będzie pszczelarz, który opowie o pszczołach, miodzie i życiu owadów zapylających w mieście. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Koncert Polsko-Ukraińskiej Orkiestry Symfonicznej, MDK Koszutka

O godz. 17 rozpocznie się koncert Polsko-Ukraińskiej Orkiestry Symfornicznej pod dyrekcją Oleny Yefrevowej oraz zaproszonych gości: Śląskie Smyki, Sempre Orkiestra. W programie: C. Debussy, J. Brahms, M. Bruch, G. Faure, L. Anderson. Wstęp wolny.

Sąsiedzki wymienialnik roślinny, Plac Pod Lipami

W godz. 11-12 odbędzie się sąsiedzki wymienialnik roślinny. Zasada jest prosta: przynosisz zdrową roślinkę (domową lub z działki) i w zamian zabierasz inną. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*