Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Letnia pogoda panuje w Katowicach od kilkunastu dni. W weekend będzie podobnie. Jeśli ktoś nie ma pomysłu, co robić „na mieście”, to służymy pomocą. Weekend czas zacząć.

SOBOTA

Polsko-ukraiński piknik integracyjny w Ligocie

To druga okazja do przywitania się, poznania i dobrej zabawy z nowymi mieszkańcami Katowic. Druga impreza odbędzie się nie na terenie przy akademikach, w których mieszkają Ukraińcy, ale niedaleko od nich. Przy Miejskim Domu Kultury „Ligota” (ul. Franciszkańska 33) czekać będą kucharze, którzy będą gotowali z najmłodszymi. Wystąpią mażoretki, lokalne zespoły i goście z Ukrainy. Spróbować będzie można ukraińskich potraw. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, malowanie twarzy i dmuchaną zjeżdżalnię. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00, a program artystyczny o godz. 15.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Spacer z Bukami

Twórcy projektu uchwały dotyczącej ochrony drzew Lasu Murckowskiego zapraszają na wspólny spacer. W jego trakcie uczestnicy zdobędą najwyższy szczyt Katowic – wzgórze Wandy, zobaczą rezerwat przyrody i wielkie buki, które mogą stać się drzewami pomnikowymi, spośród których największy ma ponad 5 metrów w obwodzie. Spacer zacznie się o godz. 10.00 przy parkingu byłego kąpieliska „Dolinka”. Cała trasa ma 8 km, a czas przejścia ok. 4 godziny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

I Bieg Ratownika

Nowa biegowa impreza w Katowicach. W Dolinie Trzech Stawów odbędą się zawody, w których wystartuje kilkadziesiąt osób na dystansie 5 km. Można biec lub maszerować. Na tych, którzy już dotrą do mety i dla pozostałych, niebiegających uczestników, czekać będą też inne atrakcje. M.in. pokazy i samochody służb mundurowych, dmuchańce, zabawy z animatorami, nauka pierwszej pomocy i wiele innych. Bieg rozpocznie się o godz. 11.00. Piknik potrwa do godziny 17.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć

Od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. W trakcie akcji będzie też można spędzić czas z kocimi podopiecznymi. Więcej TUTAJ.

Dzielnica Brzmi Dobrze

Piętnaście projektów muzycznych związanych z Katowicami zaprezentuje się przed publicznością i profesjonalnym, pięcioosobowym jury, które wybierze maksymalnie 4 zwycięskie zespoły. Wyłonieni podczas przesłuchań zwycięzcy zostaną objęci dwuletnim patronatem Katowic i będą mieli dostęp do wsparcia technicznego i promocyjnego. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 13.00, a werdykt zostanie ogłoszony o 20.00. Każdy może przyjść i posłuchać młodych zespołów z Katowic bezpłatnie. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Parkowy Kiermasz Kwiatowy

Jak zrobić las w słoiku? Jak sadzić rośliny? Jakie rośliny rosną w Parku Śląskim? Jeśli ktoś jest ciekaw odpowiedzi na te pytania, to powinien przyjść do parku w ten weekend. W trakcie Parkowego Kiermaszu Kwiatów będzie wiele zielonych atrakcji. Pasjonaci z całej Polski od 20 do 22 maja prezentować będą swoje zbiory, posłużą cenną wiedzą i radą. Odbędzie się też wymienna giełda kwiatów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Millennium Docs Against Gravity

Co prawda festiwal filmów dokumentalnych zakończył się oficjalnie w piątek, ale jeszcze przez dwa dni można nadrobić filmowe zaległości. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*