Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawe dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie pogodny weekend. Przez najbliższe dwa dni nie powinno padać. Będzie też  w miarę ciepło. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wybierają się na imprezy plenerowe. A tych w ostatnim dniu września i pierwszym dniu października jest całkiem sporo. Zapraszamy do lektury przeglądu weekendowych imprez.

Sobota

Ubiegamy się o zdrowie, Park Kościuszki

O godz. 9 rozpocznie się bieg pod nazwą „Ubiegamy się o zdrowie”. Biuro zawodów czynne będzie od 7:30. Organizatorzy przewidzieli dwa dystanse: 5 i 10 km. Będzie też bieg nordic walking. W czasie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum św. Franciszka. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Silesia Marathon, Katowice, Mysłowice, Siemianowice, Chorzów

To już dziewiąta edycja Silesia Marathonu. Tym razem uczestnicy pobiegną przez cztery śląskie miasta. Rozpoczną na ul. Ściegiennego w Katowicach. Meta zlokalizowana będzie na Stadionie Śląskim. O wszystkich szczegółach maratonu i półmaratonu przeczytacie TUTAJ. Z kolei o utrudnieniach w ruchu spowodowanych biegiem piszemy TUTAJ.

Dzień otwarty Stadionu Śląskiego

Po ciągnącej się latami przebudowie, Stadion Śląski w końcu został oddany do użytku. Mimo że trwają jeszcze prace wykończeniowe, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć obiekt. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 10, a zwiedzanie potrwa do 18. Szczegółowy program dnia otartego znajduje się TUTAJ.

Cały weekend

Zlot food trucków, Rynek

Jesienna edycja Rynku Smaków rozpoczęła się w piątek. Restauracje na kółkach postoją w centrum Katowic do niedzieli do godz. 20. Oprócz jedzenia, będzie też muzyka. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Fit Life Expo, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

W sobotę i w niedzielę do MCK mogą się wybrać wszyscy, którzy interesują się kulturystyką, fitnessem i zdrowym stylem życia. Będą pokazy, prelekcje, seminaria i stoiska z różnymi produktami dla osób trenujących sporty siłowe. Będzie też próba pobicia rekordu Guinnessa w siłowaniu się na rękę. Więcej o imprezie piszemy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*