Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Trochę „mikołajkowych” atrakcji, trochę muzyki i dużo naukowych atrakcji. W ten weekend będzie można odwiedzić też nowy jarmark, który otwiera się w Parku Śląskim.

SOBOTA 

Natalia Szroeder – Pogłos Tour

Koncert Natalii Szroeder odbędzie się w P23 POP-UP (ul. Dworcowej 2). Wokalistka będzie promowała materiał z albumu „Pogłos”. Wstęp od godz. 19.00. Wydarzenie rozpocznie koncert Meh Indigo, a Natalia wystąpi o godz. 21.00. Bilety w cenie 65 zł można kupić TUTAJ.

Gibbs w Walcowni

Zakończenie trasy Gibbsa, który powoli rozpoczyna prace nad nowym krążkiem. To może być ostatnia okazja do posłuchania materiału z płyty „Czarno na Białym”. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas show nie zabraknie niespodzianek, nowych aranżacji utworów, które Gibbs wykona z live bandem. Bilety w cenie od 79 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

6. Śląski Festiwal Nauki

Gala otwarcia festiwalu nauki odbędzie się w Planetarium, w sobotę – o godz. 19.00. Jednak najwięcej atrakcji czeka na gości w niedzielę. Święto Nauki w MCK, na które wstęp jest bezpłatny, rozpocznie się o godz. 10.20. Na 17 scenach zaplanowano wykłady, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. co ludzka dusza ma wspólnego z mechaniką kwantową, co inwestowanie ma wspólnego z podróżami w czasie, jak rozpoznać perswazję, co nowego o wszechświecie ujawnił nam kosmiczny teleskop Jamesa Webba i wiele innych. Poza tym będą warsztaty. Dla dzieci przygotowano m.in. budowanie rakiety oraz fizyczne i chemiczne eksperymenty przy użyciu produktów dostępnych w domu. Poza tym oddbędą się pokazy naukowe, wystawy, rozmowy, debaty i spotkania z gośćmi specjalnymi. W niedzielę wydarzenie zamknie koncert Fisz Emade Tworzywo o godz. 19.30. Na niektóre atrakcje obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Pełny program, bezpłatne wejściówki i szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Niklas Paschburg w Jazz Club Hipnoza

Obiecujący kompozytor, pianista i producent z Niemiec. Studiował grę na fortepianie i kompozycję. Stworzył specyficzny styl, łączący klasykę z ambientem i popem. Niklas współpracował z RY X, Asgeirem, Nilsem Hoffmanem, Gabrielem Olafem, Hanią Rani, Dobrawą Czocher, Robertem Lippokiem i innymi artystami. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp kosztuje 30 zł. Bilety są dostępne TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zimowa Osada Mikołaja w Parku Śląskim

Kolejny świąteczny jarmark otwiera się w ten weekend. Na gości parku będą czekały stoiska gastronomiczne. Dzieci wrzucą list do św. Mikołaja do przygotowanej skrzynki i każdy otrzyma odpowiedź, a najlepsze listy zostaną nagrodzone. Osada będzie czynna od soboty, od godziny 12.00, ale oficjalne otwarcie połączone z rozświetleniem choinki i parkowych iluminacji zaplanowano na godz. 17.00. Będą towarzyszyły temu występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Tysiąclecie (16.30) i Zespołu Pieśni i Tańca Frydkowianie z Miedźnej (17.15). Więcej TUTAJ.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku

W ten weekend kolejne atrakcje na Rynku. Oprócz występów na scenie, będzie wspólne pisanie listów do św. Mikołaja (w sobotę – od 16.00 do 20.00 i w niedzielę od 15.00 do 19.00). W sobotę dla odwiedzających jarmark zagrają: Ula Kozielska (godz. 16.00), 2 of kind (godz. 17.00), zespół Fryna (19.00). W niedzielę świętowanie barbórki. Przez całe popołudnie (od 15.00 do 21.00) będzie można posłuchać opowieści o barbórkowych tradycjach, o godz. 15.30 wystąpi Górnicza Orkiestra Dęta KWK Wujek, a po niej Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk (17.30) oraz Kris Stencel i przyjaciele (19.00). Więcej o jarmarku pisaliśmy TUTAJ.

IX Bieg Mikołajkowy w Katowicach

Ponad 200 dzieci w sobotę pobiegnie w Dolinie Trzech Stawów. Wystartują o godz. 13.00 na dystansach od 50 do 800 metrów. W niedzielę zmierzą się dorośli. Alejkami Parku Leśnego pokonają 5 km i 10 km. Na krótszym dystansie pobiegnie 500 osób. Starty zaplanowano o godz. 10.00 i 12.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*