Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W ten weekend tłumów można się spodziewać przede wszystkim w Parku Śląskim. Nie tylko z powodu świetnej pogody, która się zapowiada. W sobotę otwarcie planetarium po metamorfozie. Jeśli ktoś nie ma ochoty na duże imprezy, to są też propozycje na spędzenie czasu w dzielnicach.

SOBOTA 

Święto dzielnicy Śródmieście

Warsztaty malowania dla dużych i małych, tworzenie wianków, zajęcia z jogi i pokazy. To niektóre z propozycji dla mieszkańców Śródmieścia. Na pl. Andrzeja odbędzie się święto dzielnicy. Wszystkie atrakcje są dostępne bezpłatnie. Początek wydarzenia o godz. 12.15. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Otwarcie nowej Stanicy Wodnej 10. HDŻ

Parada, piknik, regaty i koncerty. Takie atrakcje przygotowano z okazji oficjalnego otwarcia nowej stanicy przy stawie Morawa. Po mszy odbędzie się uroczysty apel o godz. 11.30. Następnie będzie można nie tylko zobaczyć nowy obiekt, ale również skorzystać z programu wydarzenia. Udział w nim jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

7. Dni Osiedla Witosa

Impreza na os. Witosa rozpoczęła się w piątek, ale w sobotę też będzie okazja do spędzenia czasu na wolnym powietrzu w gronie sąsiadów. Na pl. św. Herberta wystąpią lokalne zespoły, a dla dzieci przygotowano animacje i zabawy. Będzie też strefa gastro, wata cukrowa i popcorn. Impreza potrwa od 15.00 do 21.00. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

MODA NA KOSMOS

Seans kultowego „ Śniadania u Tiffany’ego” to nie wszystko, co zaplanowano dla widzów w kinie Kosmos. Zanim o 18.30 wyświetlony zostanie klasyk z Audrey Hepburn w roli głównej, odbędą się targi mody vintage i warsztaty kostiumograficzne dla dzieci. Przed samym filmem spotkanie z kostiumografką i scenografką Justyną Krzepkowską. Udział w wydarzeniach towarzyszących seansowi kosztuje 5 zł. Więcej TUTAJ.

Michael Mayer w JAZBarze

Uznany DJ i producent, a także współzałożyciel potężnej wytwórni Kompakt Records wraca do Katowic. Na jednej z poprzednich edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka został dobrze przyjęty przez publiczność. Teraz ponownie rozrusza parkiet, ale tym razem w nowym miejscu w Dolinie Trzech Stawów. Przed nim wystąpi Glasse. Impreza rusza o godz. 20.00. Wstęp kosztuje 30 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląskie Święto Rowerzysty

Nawet kilkaset osób może wziąć udział w przejeździe rowerowym z Katowic do Gliwic. Trasa będzie liczyła 43 km i przebiegnie przez Park Śląski, Rynek w Bytomiu i plac Wolności w Zabrzu. Planowany przyjazd na Rynek w Gliwicach o godz. 14.30. Zbiórka o godz. 10.00 na katowickim Rynku. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. W trakcie akcji będzie też można spędzić czas z kocimi podopiecznymi. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Otwarcie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki

To będzie prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie nadchodzącego weekendu. Po trzech latach znowu można odwiedzić Planetarium Śląskie, które przeszło metamorfozę i zmieniło w Śląski Park Nauki. Najwięcej chętnych jest nie tylko na obejrzenie seansu, ale również wypróbowanie symulatora lotu i wejście na wieżę widokową. Jednak można się jeszcze załapać się na bilety na pokazy, bo sprzedaż będzie prowadzona w kasie od godz. 11.30. Jeśli komuś nie uda się wejść w pierwszy weekend funkcjonowania nowego planetarium, to może wybrać się na koncerty i pokazy, które odbędą się na zewnątrz obiektu. Początek imprezy o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków

Kolejna edycja festiwalu prezentującego brzmienia z różnych zakątków świata. Impreza zaczęła się w piątek, ale w weekend czekają na publiczność jeszcze 4 koncerty. W sobotę w podcieniach Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego wystąpi Monsieur Doumani, czyli trio z Cypru. Zagra też Czeremszyna z Podlasia wykonująca muzykę pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego, a także duet ukraiński Zakus/Bekirov. Dzień później, na finałowy koncert w niedzielę, festiwal przeniesie się do Drzwi Zwanych Koniem. Tam posłuchać będzie można duetu Elina Duni & Rob Luft, których utwory to połączenie albańskiej pieśni ludowej i jazzu. Bilety w cenie od 20 zł (10 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) można kupić TUTAJ. Wszystkie szczegóły TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*