Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Sztauwajery

Redakcja
Rozpoczął się pierwszy weekend sierpnia.. Zobaczcie co dzieje się w Katowicach i okolicy.

Sobota

Sid Le Rock, Sztauwajery
Tym razem w Sztauwajerach wystąpi kanadyjski producent związany z wytwórnią Kompakt Records. Będą rytmy techno. Artysta to przyjaciel festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który już nie raz występował przy okazji imprez towarzyszących TNM.  Początek imprezy o godz. 21. Wstęp wolny.

Łowcy, Kędzior & Kovvalsky, Królestwo
Duet po raz kolejny rozkręci parkiet w samym sercu Katowic. Ich występ to taneczna mikstura z gatunków:  house, disco i techno. Początek imprezy o godzinie 22. Wstęp wolny.

4 szmery, Kontenery Kultury
Koncert na wyspie w Parku Śląskim to propozycja dla fanów klasyki rockowego brzmienia. Mimo, że panowie nie mogą pochwalić się własnymi kompozycjami, to na swoim koncie mają już dwa albumy, na których  przypominają największe dokonania AC/DC. Utworów australijskiej legendy w wykonaniu małopolskiego zespołu będzie można posłuchać  o 20.30. Wstęp wolny.

Mężczyzna prawie idealny, MDK Szopienice-Giszowiec

„Mężczyzna prawie idealny” to recital piosenki aktorskiej w wykonaniu Artura Gotza. Będzie go można zobaczyć i posłuchać w ramach Nikiszowieckiego Lata 2016 o godz. 17 w oddziale Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4 w Nikiszowcu. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w siedzibie Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” oraz w Muzeum Historii Katowic.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

O godz 21.30 rozpocznie się kolejna projekcja w plenerowym kinie Muzeum Śląskiego. Tym razem będzie można zobaczyć „Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy. Film powstał w 1974 roku. Jest adaptacją powieści Władysława Reymonta. To historia trzech przyjaciół, Karola, Maksa i Moryca, którzy zakładają fabrykę w Łodzi i chcą jak najszybciej dorobić się fortuny. Wstęp na seans jest wolny.

Sentymentalny spacer szlakiem dawnej kopalni, Muzeum Śląskie

Jakie historie kryją budynki dawnej kopalni Katowice? Muzeum Ślaskie zaprasza na sentymentalny spacer po terenie byłego zakładu. Podczas wędrówki będzie można wejść do byłej kuźni, warsztatu oraz magazynu odzieżowego. Będzie to także okazja do wysłuchania opowieści o losach kopalni oraz doświadczeniach jej pracowników.
Zbiórka przed wejściem głównym o godz. 16. Wstęp kosztuje 5 zł.

Niedziela

Jarmark Produktów Tradycyjnych, Skansen w Chorzowie

Pokazy i promocja tradycyjnych potraw śląskich i produktów regionalnych, połączone z kiermaszem i występami zespołów folklorystycznych. Czego będzie można spróbować? Dań wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. To m.in. warkocz i chleb św. Doroty, oscypki, chleb tatarczuch czy wodzionka. Nie zabraknie opowieści o historii kuchni śląskiej czy kuchni współczesnych Ślązaków. Wspólnie z Januszem Langfortem będzie można ugotować, a później spróbować: ciapkapusty, szpajzy, karminadli i kapuśniaku zagęszczanego grochem. Impreza potrwa w godz. 13-17 w Skansenie w Parku Śląskim. Bilety kosztują 7 i 9 zł.  

Caribbean Sunday, Park Śląski

Zabawa w klimatach kizomby i bachaty odbędzie się w ramach cyklu tanecznych imprez w Parku Śląskim. Gdzie? Na Wyspie przy al. Ziętka 5. Początek o godz. 20.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*