Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Biegając, tańcząc i jedząc. Między innymi tak można spędzić nadchodzący weekend. Po miesiącach „pandemicznej” przerwy wracamy do naszego przeglądu wydarzeń w Katowicach.

SOBOTA

Silesia Psimaraton w Parku Śląskim

Dla miłośników biegania i zwierząt, a także dla tych psów, które lubią biegać. To będzie pierwsza edycja imprezy dla biegających ze swoimi pupilami. Dostępne będą 3 trasy w zależności od wielkości psa i kondycji właściciela. Udział w imprezie jest darmowy. Numer startowy można odbierać od godz. 8.00 w biurze zawodów (na Polach Marsowych, na wysokości bramy nr 1 przy Stadionie Śląskim). Liczba czworo- i dwunożnych zawodników jest ograniczona do 200. Więcej TUTAJ.

Nie siej śmieci, posiej łąkę 

Nasiona łąk kwietnych i kompost w zamian za odpady. Po raz kolejny miasto organizuje akcję zachęcającą do pozbywania się śmieci we właściwy sposób. Tym razem przywieźć można opony. Każdy otrzyma ekologiczny prezent. Więcej TUTAJ.

II Bieg „Zielone Załęże”

W Załężu odbędzie się druga edycja dzielnicowego biegu. Weźmie w niej udział około 200 osób. 5-kilometrową trasę będzie można pokonać buegiem lub maszerując z kijami. Zapisy już się zakończyły. Start o godzinie 11.00 na tzw. Gruszka Placu. Więcej TUTAJ.

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, podcienia przy pl. Sejmu Śląskiego

Skromniejszy niż zwykle, ale w końcu z publicznością. Festiwal rozpoczął się w piątek, a w sobotę odbędzie się drugi z zaplanowanych koncertowych wieczorów. Wystąpi muzyk z Gambii mieszkający w Polsce i polski zespół z saksofonistą na czele, który zagra ludową muzykę z Wielkopolski. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł (z Katowicką Kartą Mieszkańca) i 30 zł (normalny) można kupić online TUTAJ  lub na miejscu przed koncertem. Więcej TUTAJ.

Elektroklub w Walcowni Cynku 

Przekładana dwukrotnie impreza w końcu może się odbyć. To propozycja dla tych, którzy gustują w muzyce klubowej i to światowej klasy. Gwiazdą będzie uważany przez wiele osób za króla minimal techno i znany zwłaszcza z występów na Ibizie Ricardo Villalobos. Tańce potrwają do wczesnych godzin porannych. Nadal można kupić bilety na imprezę w cenie 90 zł. Początek wydarzenia o godzinie 21.00. Bilety i więcej informacji TUTAJ.

Red Bull Mind The Gap, Pomnik Trudu Górniczego

W sobotę o godz. 15 przy pomniku trudu górniczego rozpoczną się międzynarodowe deskorolkowe zawody Red Bull Mind The Gap. Na skateparku zostanie postawiona specjalnie dobudowana konstrukcja, która pozwoli uczestnikom na oddanie skoków nad luką o szerokości prawie 2 metrów.

NIEDZIELA

Daj pieskom pobiegać, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach

Po długiej przerwie powraca cykl spacerów. Każdy, kto przyjdzie w niedzielę do schroniska, będzie mógł zabrać jednego z czworonogów ja krótka wycieczkę po okolicy. Tym razem obowiązują wcześniejsze zapisy. Spacery odbywają się w godz. 10.00-14.00. Lista psów i szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków na Rynku 

Kolejny zlot food trucków w centrum Katowic. Na Rynku pojawiło się w piątek kilkanaście gastrowozów. Zostaną tu do końca weekendu. Będą serwować jedzenie i napoje w godz. 12.00-21.00. Więcej TUTAJ.

Dwurnik. Totalnie w Muzeum Historii Katowic

To już ostatnia okazja do odwiedzenia wystawy, na której prezentowana jest bogata kolekcja prac Edwarda Dwurnika. Składa się na nią 75 obrazów olejnych i około 160 rysunków, grafik, kolaży oraz akwarel. Dzieła Dwurnika można oglądać w każdym z działów MHK. Wystawy prac Edwarda Dwurnika są dostępne we wszystkich oddziałach MHK, ale największa kolekcja malarstwa jest dostępna w budynku głównym przy ul. ks. Szafranka 9. W soboty jest on czynny od 10.00 do 16.00, a w niedziele i święta w godzinach 11.00 – 15.00. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*