Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Według prognoz w weekend już nie będzie padać. To dobrze, bo w mieście szykuje się kilka imprez biegowych. Nie zabraknie też atrakcji dla melomanów – posłuchać będzie można m.in. piosenek Wojciecha Młynarskiego. Przez cały weekend w kinie Kosmos trwać będzie impreza dla miłośników wiecznych piór.

Sobota

I urodziny parkrun Katowice, Park Kościuszki

Katowicka grupa biegowa obchodzi swoje 1-sze urodziny. Jak co sobotę biegacze spotkają się o 9, by przebiec 5-kilometrową trasę wiodącą alejkami Parku Kościuszki. Początek imprezy o godz. 9. Najpierw pobiegną dzieci (200 m), a o 9.15 dorośli (5 km). Udział w imprezie jest bezpłatny. Więcej informacji, w tym zapisy i trasa biegu, na stronie wydarzenia na Facebooku.

Koncert pamięci Wojciecha Młynarskiego, Biblioteka Śląska

Kolejny koncert z cyklu muzo-SWE-ra będzie poświęcony pamięci zmarłego niedawno autora piosenek. Wystąpią uczniowie Studia Wokalistyki Estradowej przy Akademii Muzycznej w Katowicach: Jakub Gwardecki – instrument y klawiszowe; Karol Pyka – instrumenty klawiszowe; Przemysław Hanaj – gitara; Martyna Czapska – gitara basowa; Tomek Machański – perkusja; Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne; Marek Podkowa – saksofon. Początek o godz. 18 w sali Parnassos Biblioteki Śląskiej. Wstęp wolny. Więcej informacji TUTAJ.

Otwarte warsztaty – bieganie i nordic walking, BioBazar Huta Baildon

Warsztaty dla biegaczy zarówno doświadczonych, jak i początkujących. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, jak wygląda trening biegacza, jak trenujący powinien o siebie dbać i jakie dodatkowe ćwiczenia wykonywać. Uczestnicy będą mieli też okazję rozpocząć swoją przygodę z nordic walking. Warsztaty potrwają od godz. 10 do 12, a poprowadzi je grupa MK team. Więcej informacji TUTAJ.

Niedziela

Bieg Bohaterów 2017, Dolina Trzech Stawów

500 uczestników pobiegnie dla Hospicjum Cordis w Katowicach dwiema trasami, 5- i 10-kilometrową. Cały dochód z wpisowego przeznaczony zostanie na wsparcie placówki. Zapisy na bieg zostały już zakończone, ale pieniądze na rzecz hospicjum wciąż można wpłacać na specjalne konto. W programie przewidziane są zabawy i atrakcje dla dzieci. Początek imprezy o godz. 10 w Dolinie Trzech Stawów, od strony ulicy Francuskiej. Więcej informacji na stronie organizatora.

Muzyka – moja miłość, MDK „Koszutka”

Koncert zespołu Symetrio, czyli trzech akordeonistów z towarzyszeniem perkusji. Zespół odniósł wiele sukcesów w konkursach w Polsce i Europie. Tym razem muzycy zagrają własne interpretacje znanych melodii i własne kompozycje. Wstęp wolny, początek o godz. 17. Więcej informacji na stronie MDK „Koszutka”.

Cały weekend

Pen Show Poland, kino Kosmos

Impreza dla kolekcjonerów piór wiecznych. W programie targi, prelekcje i prezentacje multimedialne na temat materiałów piśmienniczych. Na uczestników czekają też pokazy filmowe oraz wystawy. Otwarcie imprezy w sobotę o godz. 11. Wstęp płatny: dorośli 5 złotych, dzieci i studenci 2 złote. Więcej informacji na stronie organizatora.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*