Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Szymon Kosek
Ten weekend upłynie pod znakiem gier komputerowych. Miłośnicy wirtualnej rozrywki na pewno nie odmówią sobie wizyty na turnieju Intel Extreme Masters. Ci, którzy wolą spędzać wolny czas w inny sposób, mogą wybrać się na koncert albo wziąć udział w biegu.

Sobota

Nie dla podłej zmiany w sądach, plac Powstańców Śląskich

Manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. Uczestnicy będą protestować przeciwko zmianom w sądach, które zdaniem opozycji doprowadzą do ich upolitycznienia. Początek o godz. 12. Więcej na ten temat TUTAJ.

Koncert Cisza Jak Ta, MDK Koszutka

Podczas swojej trasy koncertowej Cisza Jak Ta promuje dwie nowe płyty, które zostaną wydane w tym roku. Pierwsza z nich to zupełna nowość, na drugiej przypomniane zostaną najsłynniejsze utwory zespołu. Początek koncertu o godz. 18. Bilety trzeba zarezerwować wcześniej, wysyłając pod nr 791-347-924 sms-a z podanym nazwiskiem, liczbą zamawianych biletów i miastem koncertu. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert Dwa Sławy, klub Królestwo

Hip-hopowy duet będzie promował nową płytę “Dandys Flow. Początek imprezy o godz. 20. Bilety, w cenie 40 złotych, do nabycia na stronie Matshop.pl. Więcej informacji TUTAJ.

Ligoton 2017, MDK Ligota

Koncert Laureatów IX Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Wirtuozów im. Bolesława Szabelskiego, który odbył się 15 i 16 lutego w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny. Więcej informacji pod nr tel. 32 252 32 34.

Niedziela

Bieg Tropem Wilczym, Park Kościuszki

Impreza organizowana z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Uczestnicy pobiegną na dystansach 1963 m, 5 km i 10 km. Chętni mogą zgłaszać się do 26 lutego. Udział w biegu płatny 50 złotych. Otwarcie biura zawodów o godz. 8.30, pierwszy bieg, na 1963 m, o godz. 12. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert zespołu Wołosi, MDK Koszutka

Wołosi w swojej twórczości łączą tradycyjną muzykę ludową ze współczesnością. Smyczkowy kwintet wystąpi o godz. 17 w MDK Koszutka. Wstęp wolny. Więcej informacji TUTAJ.

Cały weekend

Intel Extreme Masters 2017, Spodek,

Impreza gości w Katowicach po raz piąty. W ten weekend rywalizować będą gracze w League of Legends. W sumie w trakcie imprezy, która w tym roku trwa przez dwa weekendy, zawodnicy będą walczyć o nagrody o łącznej wartości ok. 2,5 mln złotych. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, choć ci, którzy zapłacili za bilety, będą mogli wejść bez kolejki. Otwarcie bram o godz. 12. Więcej informacji TUTAJ.

Weekend Dance, SCC

Przez dwa dni w centrum handlowym Silesia City Center będzie można spróbować swoich sił w różnych gatunkach tańca. Na Placu Śląskim swoje umiejętności zaprezentują członkowie kilku śląskich szkół tańca. Będą też stoiska informacyjne szkół. Gościem specjalnym Weekend Dance będzie Maciej „Sheva” Mołdoch, znany szerszej publiczności z programów telewizyjnych typu talent shows jak: „Mam Talent!” i „Got To Dance- Tylko Taniec”. Dodatkowo podczas weekendu zobaczyć będzie można: w sobotę pokaz taneczny Elita Dance Center – nowoczesnej szkoły tańca ze Swoszowic, a w niedzielę uczestników takich programów jak „Mam Talent!”, „You Can Dance-Po prostu tańcz!” i „Got To Dance-Tylko Taniec”, czyli grupę MOLO&FRODO&TOMEK.
Wszystkie pokazy i lekcje w ramach odbywać się będą w sobotę i niedzielę, w godzinach 13.00-18.00. Wstęp bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*