Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend lipca zapowiada się na dość ciepły, ale może trochę popadać. Trzeba liczyć na to, że pogoda nie popsuje weekendowych planów zarówno organizatorom, jak i publiczności. Otwarcie nowego rollercoastera w Śląskim Wesołym Miasteczku, koncerty w Parku Śląskim i Parku Zadole. To tylko kilka propozycji.

Sobota

Śląski Festiwal Piwa i Śląski Festiwal Kapel Studenckich, Rynek

To ostatni dzień wydarzeń na katowickim Rynku. Do wyboru ponad 20 wystawców, a na ich stoiskach piwa z małych polskich browarów. W tym samym czasie na scenie zagrają laureaci przeglądu kapel studenckich. Nie zabraknie też jedzenia. Przy okazji imprezy, na Rynek przyjechały food trucki. Więcej TUTAJ.

Soxso w Kontenerach Kultury, Park Śląski

Kolejny koncert na wyspie. Tym razem wystąpi młody, ale znany coraz szerszej publiczności, duet z Katowic. Natalia i Maciek poznali się w liceum. Od dwóch lat grają razem i mają za sobą współpracę m.in. z Miuoshem. Więcej TUTAJ.

Lato w Amfiteatrze, Park Zadole

Rusza kolejny sezon muzycznych wydarzeń w Parku Zadole. W pierwszy weekend „Lata w amfiteatrze” publiczność zobaczy występ Bodo Cafe. Wykonawcy zaśpiewają międzywojenne szlagiery, tanga i foxtroty. Całość w retro klimacie i z humorem. Wstęp wolny. Początek koncertu o godzinie 17.

Uruchomienie nowego rollercoastera, Śląskie Wesołe Miasteczko

Sobota będzie pierwszym dniem, w którym goście Śląskiego Wesołego Miasteczka będą mogli przejechać się nowym rollercoasterem. O tym jakie wrażenia z jazdy miał nasz reporter przeczytacie TUTAJ. 

Niedziela

Muzyczny Bukiet Róż, Park Śląski

Na łące, tuż obok Rosarium, stanęła scena. Co tydzień będą na niej występowali inni wykonawcy. Ruszył cotygodniowy cykl koncertów pod nazwą „Muzyczny Bukiet”. Repertuar ma być zróżnicowany. W nadchodzącą niedzielę zagrają Sandra Sojka i zespół Mood Time Quintet. Ich koncert pt. „Jak za dawnych lat” ma być powrotem do przedwojennych szlagierów. Wstęp wolny. Początek koncertu o godzinie 16.

Koncert promenadowy od Bacha do Beatlesów, Park Kościuszki

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy z koncertów promenadowych. Anna Ozner (wokal), Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon, akordina) i Gabriela Machowska-Kopietz (fortepian) wykonają utwory znane z filmów. Początek tego (i każdego kolejnego) wydarzenia o godzinie 11. Wstęp wolny. Więcej o cyklu koncertów piszemy TUTAJ.

Cały weekend

Afrykamera, kino Rialto

Najnowsze produkcje twórców z różnych części Afryki. Przez dwa dni będzie można za darmo zobaczyć filmy prezentowane wcześniej na festiwalu w Warszawie. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*