Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Przez ostatnie dni pogoda dopisywała i w weekend się to nie zmieni.Termometry pokażą nawet 22 stopnie Celsjusza, a niebo będzie bezchmurne. Przygotowaliśmy propozycje dla osób, które chcą spędzić aktynie najbliższe dwa dni. Zapraszamy do lektury. 

Sobota

Noe Festiwal, MCK 

Prelekcje i degustacje. To wydarzenie skierowane nie tylko do osób, które znają się na winie. W trakcie jednodniowego wydarzenia będzie można lepiej poznać kulturę wina, dowiedzieć się jak produkuje się ten trunek w Czechach i co łączy kuchnię włoską z polską.  Wstęp: 15 zł. Impreza odbędzie się w godzinach 11 – 19.Więcej TUTAJ.

Wieczór Filmowy z AI Katowice: „Sonita”, COP

Opowieść o zdolnej dziewczynie z Afganistanu, która walczy o swoją wolność. Sonita to raperka, która robi karierę i sprzeciwia się małżeństwom dzieci. Pokaz, w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Młyńska 5), zorganizowany przez Amnesty International ma skłonić do refleksji na temat praw kobiet. Wstęp wolny. Seans o godzinie 15, po nim odbędzie się dyskusja. Więcej TUTAJ.

Smolik i Kev Fox, Królestwo

Znany polski producent i charyzmatyczny wokalista z Wielkiej Brytanii. Ich pierwszy i, jak na razie, jedyny album został nagrodzony Fryderykiem. Podczas koncertu dla katowickiej publiczności muzycy zaprezentują materiał z nowego singla. Początek o godz. 20. Bilety w cenie 50 zł można kupić online.

Niedziela

Koncert muzyki pasyjnej, Muzeum Archidiecezjalne (ul. Wita Stwosza 16)

Zespół wokalny złożony z zawodowych muzyków Akademii Muzycznej wykona wielkopostne kompozycje. W repertuarze kompozycje m. in. J. Shepparda, R. Ramseya, H. Schütza, J. S. Bacha. Wstęp wolny. Rozpoczęcie koncertu o godz. 12.

Wielkanoc na Śląsku, Park Śląski

W Górnośląskim Parku Etnograficznym będzie można poznać wielkanocne tradycje. Odbędą się wykłady m.in. na temat pisanek i kroszonek oraz wielkanocnego stołu. Poza tym wystąpią zespoły regionalne, będzie poczęstunek i konkursy. W jednym z nich wybrana zostanie najpiękniejsza marzanna, która później zostanie zatopiona. Wydarzenie rozpocznie się w południe, a zakończy około godziny 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Pełny program TUTAJ.

Cały weekend

GLOBalnie, MCK

Podczas targów odbędą się spotkania z podróżnikami i blogerami. Będzie dużo regionalnego jedzenia i występy zespołów. Poza tym uczestnicy będą mogli zapoznać się w ofertą turystyczną miast, regionów, a nawet państw. Będą konkursy. Do wygrania między innymi pobyt nad jeziorem Garda i wycieczka do Tunezji. Więcej TUTAJ.

Jarmark Wielkanocny, Rynek

Potrwa 24 kwietnia i co weekend ma przyciągać dodatkowymi atrakcjami. W sobotę będzie można spróbować swojskiego żurku. Każda zjedzona porcja to kolejne pieniądze dla katowickiego hospicjum. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*